CLJ: Białystok zdobyty

Elbląg, CLJ: Białystok zdobyty

Trwa dobra passa Olimpii 2002 grającej w Centralnej Lidze Juniorów u-17. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Jagiellonią w niedzielę (14 października) Olimpia wygrała 3:2 z innym zespołem z Białegostoku - MOSP. W czterech meczach z drużynami z Podlasia żółto-biało-niebiescy zdobyli 10 punktów.

Ewidentnie drużyny z Białegostoku są rywalem idealnym dla Olimpii. W przeciągu kilku miesięcy żółto-biało-niebiescy grali z nimi sześciokrotnie. Zaczęło się od meczów barażowych do Centralnej Ligi Juniorów, w których Olimpia dwukrotnie wygrała z Talentem Białystok: 4:1 na wyjeździe i 3:1 u siebie. W rozgrywkach centralnych Białystok reprezentuje Jagiellonia oraz MOSP. W dwóch meczach z Jagą Olimpia zdobyła cztery punkty: 0:0 na wyjeździe i 3:0 u siebie, z MOSP odniosła dwa zwycięstwa: 3:0 u siebie i 3:2 w ostatnim niedzielnym (14 października) meczu.
       Spotkanie układało się po myśli podopiecznych trenera Przybyły do 60. minuty. Zaczęło się od prowadzenia w 28. minucie po bramce Bartosza Mączkowskiego. Druga bramka to niecodzienny obrazek. Bezpośrednio z rzutu rożnego bramkarza MOSP zaskoczył Paweł Mazurek i do przerwy było 0:2. W drugiej połowie po podaniu Bartka Drewka bramkę na 0:3 strzelił Wojciech Łojeczko i wydawało się, że mecz jest w pełni kontrolowany. Niestety końcówka była bardzo nerwowa. Strzelec trzeciej bramki otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną, a inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zdobyli dwie bramki. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Olimpia.
       A jest ono niezwykle ważne, mające odzwierciedlenie w ligowej tabeli. Olimpia wyszła ze strefy spadkowej i awansowała na piąte miejsce. W najbliższej kolejce Olimpia zagra na własnym stadionie z AKS SMS Łódź. Spotkanie w niedzielę 21 października o godz. 12. na stadionie przy ul. Moniuszki. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w trzeciej kolejce CLJ, wtedy wygrała SMS 1:0.

MOSP Białystok - Olimpia Elbląg 2:3
       0:1 Bartosz Mączkowski
       0:2 Paweł Mazurek
       0:3 Wojciech Łojeczko

Olimpia: Kapłon, Mazurek, Gruz (77 Grędzicki), Sarnowski, Biel, Kazimierowski (55 Kukałowicz), Drewek (52 Denisewicz), Kottlenga (65 Choma), Mączkowski (63 Hawryszko), Pohlid (63 Siwko), Łojeczko.

Rezerwowy bramkarz: Wezel.