CLJ: ŁKS wróci do Łodzi z trzema punktami

Elbląg, CLJ: ŁKS wróci do Łodzi z trzema punktami
(fot. Olimpia Elbląg)

Drugi mecz na własnym boisku rozegrała dzisiaj młodzież Olimpii, występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Żółto-biało-niebiescy zmierzyli z ŁKS-em Łodź i niestety przegrali po bramce straconej w samej końcówce.

ŁKS to marka znana nawet w najdalszych zakątkach kraju. Dwukrotny mistrz Polski, jeszcze w zeszłym roku występował z Olimpią na drugoligowym poziomie, ale sezon zakończył awansem na zaplecze Ekstraklasy. W kategorii wiekowej do lat 17 najważniejszymi rozgrywkami jest Centralna Liga Juniorów. Możliwość rywalizowania z najlepszymi w Polsce może tylko procentować i na pewno wpłynie na rozwój młodych zawodników Olimpii.
       Dzisiejsze spotkanie odbyło się w ramach 4. kolejki CLJ. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Po trzech kolejkach Olimpia zgromadziła cztery punkty i wyprzedzała ŁKS o oczko. W minionej kolejce obie drużyny grały na wyjeździe i w lepszych nastrojach do domu wracał ŁKS, który wygrał 2:0 w Białymstoku z MOSP. Olimpia przegrała z inną łódzką drużyną, z AKS SMS Łódź 0:1.
       W pierwszej połowie oglądaliśmy trzy groźne sytuacje, wszystkie autorstwa Olimpii. W 29. minucie blisko otworzenia wyniku był Mateusz Pohlid, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę ŁKS-u. Trzy minuty później zza pola karnego strzelał Wojciech Łojeczko, ale Michał Marciniak skutecznie interweniował. W ostatniej minucie pierwszej połowy Bartosz Mączkowski dobiegał do prostopadłej piłki i gdy wydawało się, że będzie oddawał strzał, piłkę sprzed nóg wybił bramkarz ŁKS-u. Do przerwy było więc 0:0.
       Druga połowa zaczęła się od znakomitej sytuacji dla drużyny gości. Dobra akcja lewą stroną, dośrodkowanie wprost na głowę Mateusz Sucheckiego i tylko dzięki idealnemu ustawieniu obrońcy Olimpii nadal był remis. Później długimi fragmentami gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w 78. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił kapitan ŁKS-u Jakub Szczegodziński.
       Okazja na rehabilitację już w następną sobotę, 15 września. Juniorzy Olimpii zagrają w Warszawie z Escola Varsovia.

Olimpia Elbląg - ŁKS Łódź 0:1

0:1 - Jakub Szczegodziński (78 min.)

Olimpia: Teofil Wezel - Mateusz Pohlid (56’ Szymon Drewek), Kacper Izba (47’ Matusz Grędzicki), Paweł Kazimierowski, Bartosz Mączkowski (51’ Mateusz Siwko), Paweł Mazurek, Łukasz Sarnowski, Szymon Rogowski (68’ Oskar Kottlenga), Kamil Biel, Wojciech Łojeczko (60’ Patryk Hawryszko), Franciszek Denisewicz (75’ Maksymilian Kukałowicz)

ŁKS: Michał Marciniak - Mateusz Będkowski, Wojciech Żmudowski (67’ Dawid Lebkuchen), Jakub Szczegodziński, Igor Grzejdziak (75’ Marcin Juraś), Mateusz Suchecki (58’ Filip Adamczyk), Jakub Janik, Jakub Piotrowski, Tomasz Górecki, Patryk Podlecki (79’ Patryk Żak), Szymon Majchrzak.