UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Concordia dostanie Stadion

 
Elbląg, Pomarańczowo - czarni dostaną Stadion
Pomarańczowo - czarni dostaną Stadion (fot. Michał Skroboszewski, atch. portEl.pl)
Reklama

Uchylenie przez wojewodę uchwały elbląskiej Rady Miejskiej ws. użyczenia boisk przy ul. Krakusa, w parku Modrzewie oraz obiektu noclegowego „Stadion” klubowi „Concordia” nie będzie miało wpływu na przebieg przekazania obiektów dla „pomarańczowo – czarnych”. W ratuszu trwają prace nad przekazaniem klubowi obiektów.

6 marca wojewoda warmińsko – mazurski uchylił uchwałę Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie wyrażenia stanowiska w przedmiocie użyczenia nieruchomości położonych w Elblągu przy ul. Brzeskiej 41, Krakusa 25 i przy ul. Mazurskiej Miejskiemu Młodzieżowemu Klubowi Sportowemu „CONCORDIA”, którą elbląscy radni podjęli na styczniowej sesji. Dlaczego?
       „... rada nie posiada natomiast uprawnienia do wyrażenia zgody, czy opiniowania użyczania nieruchomości wchodzący w skład zasobu [miejskiego – przyp. red.]” - możemy przeczytać w uzasadnieniu rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody.
       Wydaje się, że kluczem jest tu słowo >>użyczenie<< jako forma przekazania obiektów Concordii w zarząd na okres 10 lat. „Do wyłącznej właściwości rady gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych, przekraczających zakres zwykłego zarządu dotyczących zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania oraz wynajmowania na czas określony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieokreślony” - czytamy w uzasadnieniu wojewody.
       Tymczasem „użyczenie” definiowane jest jako oddanie w bezpłatne użytkowanie nieruchomości na czas określony lub nieokreślony i jako takie nie podlega kompetencji rady miejskiej, tylko należy do uprawnień prezydenta miasta. Oznacza to, ze wojewoda uchylił uchwałę, ponieważ rada miejska nie była władna zajmować się tym tematem.
       - Wojewoda wskazał, że to jest kompetencja prezydenta – powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na dzisiejszej (15 marca) konferencji prasowej. - Uważam, że radni powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w sprawie zawierania tego typu umów, dlatego skierowałem tę uchwałę na sesję. Radni zaakceptowali taką uchwałę.
       Co to oznacza dla Concordii? Żadnych zmian. Klub otrzyma boiska piłkarskie przy ul. Krakusa, w parku „Modrzewie” oraz obiekt noclegowy „Stadion”. Przypomnijmy: pomarańczowo – czarni chcą tam stworzyć Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego oraz dostosować stadion przy ul. Krakusa do wymogów licencyjnych pozwalających rozgrywać mecze piłkarskie na poziomie III ligi. Umowa użyczenia ma zostać zawarta na okres 10 lat. Warto też pamiętać, że obiekty wciąż będą własnością miasta.
       - Umowa zostanie podpisana, wojewoda wskazał, że organem właściwym do podjęcia decyzji jest prezydent. W tej chwili toczą się prace nad przygotowaniem tej umowy – wyjaśnił Witold Wróblewski.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Porazka, żeby jakis olsztyński "wojewoda" ma decydować o tym, co się dzieje w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 12
  laskipaa(2019-03-15)
 • Super sprawa. Nareszcie pierwszy porządny klub w emblongu. Teraz pokaże temu drugiemu klubikowi jak się zarządza????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 27
  Siwy 1(2019-03-15)
 • A po co ogórkom taki stadion. Wysłać ich do Batorowa, niech tam grają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 22
  Batorowiak(2019-03-15)
 • Dobrze, ze w Elblągu mamy dwa kluby. Przynajmniej jeden coś wygrywa, bo drugi to porażka, a tak jest wybór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 18
  mixer(2019-03-15)
 • Tragedia. Co wyprawiają władze Elbląga. Przekazanie tych obiektów Concordii nosi znamiona przyjacielskiej zmowy - z brakiem poszanowania koniecznych wpływów do budżetu Elbląga. Sprawa powinna zostac skierowana do odpowiedniego Sądu. Tam winien zapaść stosowny wyrok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 15
  (2019-03-15)
 • @Batorowiak - walnij się w łeb baranie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 5
  jaaaaaaaaaaaaa(2019-03-15)
 • Oni od 10 lat nie mogą przystosować stadionu do rozgrywek 3 ligi.A teraz nagle zmodernizują i utrzymają trzy obiekty.?To śmierdzi na odległość aferą.Trzeba zgłosić gdzie trzeba .Te układy klub,radny kolega prezydenta i zarazem dyrektor w tym klubie.Nawet dziecko się domyśla o co tu chodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 6
  (2019-03-15)
 • a Ty bys modernizowal to co nie Twoje ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 5
  conca(2019-03-15)
 • Oczywiście prezydent mówi prawdę że obiekty w dalszym ciągu są własnością miasta.Bo wtedy miasto z naszych podatków będzie je remontować i utrzymywać.A po jakimś czasie sprzeda za grosze albo za przysłowiową złotówkę.Przecież ta sitwa z tego słynie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  Mkjsda(2019-03-15)
 • prawda jest taka że w Elblągu to my nie mamy żadnego stadionu, ten na agrykola to najgorszy stadion w Polsce wstyd na całą Europę, daleko nie szukać dużo mniejsze miasta, miasteczka wręcz Ostróda, Lidzbark Warmiński, Górowo Iławweckie itd. .. a Elbląg komuna komuna komuna i co na to Pan Prezydent ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 5
  jaaaaaaaaaaaaaaa(2019-03-15)
 • dostaną na to pieniądze z miasta pod płaszczykiem czegoś i przystosują, tak działają od lat, M. Burkhardt jest w dobrej komitywie z Wróblewskim, poradzą sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 3
  (2019-03-15)
 • Skandal. Skandal. Radni Elbląga - Ci bez przydzielonych funkcji - obudżcie się. Najwyższy czas na odwagę osobistą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  (2019-03-15)
Reklama