Concordia liderem na półmetku (piłka nożna)

Przynajmniej do marca przyszłego roku na fotelu lidera ligi okręgowej zasiadać będzie elbląska Concordia. Zawodnicy trenera Lecha Strembskiego w ostatnim meczu jesieni pokonali na wyjeździe Tęczę Miłomłyn i o dwa punkty wyprzedzają Warmiaka Łukta.

Udanie ligowe zmagania w 2006 roku zakończyły drużyny Błękitnych Orneta i ZKS Olimpii Elbląg, które wygrały swoje mecze. Błękitni na własnym boisku 5:1 z GSZS Rybno, natomiast ZKS Olimpia w Stawigudzie z GKS 4:2. Pierwszy punkt od kilku kolejek dopisali do swojego konta gracze MGKS Tolkmicko, którzy zremisowali 0:0 z GKS Wikielec.

Lider z Elbląga
     Concordia śrubuje swój imponujący bilans w rundzie jesiennej sezonu 2006/07. Elblążanie po ostatnim meczu ligowym w tym roku mają na swoim koncie 12 zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Taki dorobek złożył się na prowadzenie w tabeli okręgówki. Tuż za plecami elbląskiej drużyny czai się spadkowicz z czwartej ligi - Warmiak Łukta, który jednak okazał się gorszy w bezpośrednim pojedynku. Zapewne pomiędzy tymi dwoma drużynami rozstrzygnie się na wiosnę sprawa awansu klasę wyżej.
     Concordia w Miłomłynie wcale nie miała łatwej przeprawy. Co prawda, to lider za sprawą Marka Zawady w 33. min. objął prowadzenie, ale gospodarze już po pięciu minutach doprowadzili do remisu. Przy takim wyniku piłkarze zeszli na przerwę. Swą wyższość przyjezdni zdołali wykazać dopiero po czerwonej kartce dla Burchackiego z Tęczy. Najpierw gola na 2:1 zdobył Marek Młynik, egzekwując skutecznie rzut karny, a wynik spotkania ustalił Wojciech Chuderski, w ostatniej minucie strzelając trzecią bramkę dla Concordii.
     Tęcza Miłomłyn - Concordia Elbląg 1:3 (1:1)
     0:1 - Zawada (33.), 1:1 - Kasprowicz (38.), 1:2 - Młynik (69. k.), 1:3 - Chuderski (90.)
     Tęcza: - M. Klonowski - Bartoszuk, Maliszewski, Kasprowicz, Burchacki, Gajdziel (Andrzej Klonowski 80.), Radziwon, Arkadiusz Klonowski, Szabelski, Wyralski, Kuciński (Bąkowski 70.).
     Concordia: Kucharski - Symołon, Młynik, Kleinwachter, Trzak (Dreszler 87.), Chuderski, Machiński, Cierlicki, Sielezin (Bildziuk 88.), Zawada, Niesiobędzki.

Łatwa wygrana
     Ostatnie w tabeli ligi okręgowej GSZS Rybno nie sprawiło żadnych kłopotów Błękitnym Orneta. Gospodarze w dobrym stylu pożegnali się ze swoimi kibicami przed przerwą zimową, gromiąc gości w stosunku 5:1. Na szczególne brawa zasłużył zdobywca dwóch goli Janusz Żmijewski. Goście tylko nieskuteczności zawodników z Ornety mogą zawdzięczać, że stracili zaledwie pięć bramek. Sam Paweł Dublanka zmarnował dwie stuprocentowe okazje.
     Błękitni Orneta - GSZS Rybno 5:1 (2:0)
     1:0 - Żmijewski (20.), 2:0 - A. Gołębiewski (35.), 3:0 - Mianowski (49.), 4:0 - Szczęch (54.), 5:0 - Żmijewski (65.), 5:1 - Marcin Marchelek (77.)
     Błękitni: Sidorowicz (Szełemej 46.) - Kowalski, Mackiewicz, Kamil Gołębiewski (Kobierski 72.), Basałygo, Kogut, Żmijewski, Michalski (Szczęch 46.), Mianowski, Adrian Gołębiewski, Dublanka (Kijanko 65.).
     GSZS: M. Leśniewski - K. Marchelek, Maciej Marchelek, Kasprowicz, Rykaczewski, Choma, Dudziński, Markowski, Anisiewicz, Marcin Marchelek, B. Leśniewski.

Brawa za ambicję
     Ambitna postawa zawodników Dariusza Kaczmarczyka pozwoliła im na osiągnięcie końcowego sukcesu, za który należy uznać wyjazdowe zwycięstwa nad GKS-em Stawiguda. Elblążanie przegrywali do przerwy 1:2, ale po zmianie stron zdobyli trzy gole i całkiem zasłużenie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gospodarze mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale piłka po uderzeniu Metery wylądowała na poprzeczce. Dobrą partię rozegrał Maciej Chwoszcz - zdobył bramkę i asystował przy golu Bartłomieja Berdzika. Widać, że piłkarze ZKS Olimpii zapomnieli już o kryzysie, jaki przechodzili w trakcie rundy jesiennej, kiedy seryjnie przegrywali. Patrząc z ich perspektywy, chyba trochę szkoda, że była to ostatnia ligowa kolejka w tym roku. Wliczając rozgrywki Pucharu Polski, olimpijczycy odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo i wskoczyli na 9. miejsce w tabeli.
     GKS Stawiguda - ZKS Olimpia 2:4 (2:1)
     1:0 - Jarzyna (22.), 1:1 - Sambor (29.), 2:1 - Semeniuk (44.), 2:2 - Wojtas (50.), 2:3 - Chwoszcz (57.), 2:4 - Berdzik (87.)
     Stawiguda: Zdankiewicz - Sarbiewski, Pietrzykowski, Kośman, Pakuła, Michalewski, Semeniuk, Polewarczyk, Jastrzębski (Stanek 75.), Metera, Jarzyna.

Niespodziewany remis
     Końcowy wynik konfrontacji pomiędzy przeżywającym kryzys MGKS Tolkmicko a GKS Wikielec należy uznać za niespodziankę. Dla gospodarzy walczących o utrzymanie w lidze okręgowej ważny jest każdy punkt, a remis z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem z Wikielca przed spotkaniem zapewne przyjęliby w ciemno. Egzamin zdała mądrze dobrana przez trenera Janusza Buczkowskiego taktyka - przyjmowania przeciwnika na własnej połowie i gra z kontry. Nie przyniosło to co prawda efektu w postaci gola dla MGSK, ale w pełni zapobiegło strzeleniu bramek przez gości.
     MGKS Tolkmicko - GKS Wikielec 0:0
     MGKS: R. Grabowski - Piotrowski, Buczkowski, Żabiński, Myszka, Jernat, Kacała, Rutkowski (Falów 85.), M. Grabowski, Wiśniewski, Roseau.
     Wikielec: Gierko - Goryński, Szlom, Ciesielski, Szpadkiewicz, Harmaciński, Pasik, Korpalski, Janiszewski, Maśka, Karczewski.

Komplet wyników 15 (ostatniej jesiennej) kolejki ligi okręgowej: Błękitni Orneta - GSZS Rybno 5:1, Tęcza Miłomłyn - Concordia Elbląg 1:3, MGKS Tolkmicko - GKS Wikielec 0:0, Iskra Narzym - Olimpia Olsztynek 1:2, Ewingi Zalewo - Warmiak Łukta 2:9, Huragan II Morąg - Start Nidzica 1:2, Ossa Biskupiec Pomorski - Orzeł Janowiec Kościelny 1:1, GKS Stawiguda - ZKS Olimpia Elbląg 2:4.