Concordia pokonała Spartę (piłka nożna)

Elbląg, Concordia pokonała Spartę (piłka nożna)

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni wygrali w Brodnicy z miejscową Spartą 2:1 (0:0).

W środowym pojedynku dwóch trzecioligowców drużyna z Elbląga wystąpiła bez swojego najlepszego snajpera Jean-Clauda Essomby oraz Łukasza Laskowskiego. Trener Władysław Obrębski wykorzystał sparing na testowanie zawodników oraz sprawdzanie ustawień taktycznych. Ostatecznie elblążanie wygrali w Brodnicy 2:1.
       Wszystkie bramki środowego pojedynku padły w drugiej odsłonie. Mecz był bardzo wyrównany. Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż po przerwie, ale ambitnie grający pomarańczowo-czarni odrobili straty z nawiązką. Wyrównującego gola zdobył Grzegorz Miecznik, a na dziesięć minut przed końcem pojedynku zwycięską bramką z rzutu karnego strzelił Mateusz Bogdanowicz.
       W kolejnym meczu kontrolnym Concordia zagra w Gdańsku z czwartoligową Polonią. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 sierpnia.

Sparta Brodnica — Concordia Elbląg 1:2 (0:0)

Wilczewski 51 — Miecznik 71, Bogdanowicz 80 (k)