Concordia samodzielnym liderem (liga miejska)

Po czterech kolejkach Ligi Miejskiej samodzielnym liderem został Concordia, która nie przegrała jeszcze meczu. Pierwszą porażkę zanotowało PKP, które w czwartek uległo Stokrotkom 1:2. Natomiast pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Auto El wysoko pokonując Kromet 6:0.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnotowali piłkarze Auto El. Drugi zespół ubiegłego sezonu wysoko pokonał Kromet, bo aż 6:0. Już po pierwszej połowie Auto El prowadziło 3:0 i w pełni kontrolowało przebieg gry na boisku. W drugiej połowie strzelili jeszcze trzy bramki i pewnie wygrali mecz 6:0.
     W drugim spotkaniu tego dnia PKP nie sprostało Stokrotkom przegrywając 1:2. Była to pierwsza porażka "kolejarzy" w tym sezonie. W pierwszej połowie mimo, że mecz był dość wyrównany bramkę zdobyli piłkarze Stokrotek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale nadal więcej szczęścia miały Stokrotki, które zdobyły drugą bramkę. W końcówce PKP po ładnym strzale z rzutu wolnego zdobyło wprawdzie bramkę kontaktową, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.
     Piątkowe zmagania rozpoczął mecz lidera rozgrywek Concordii z Pujanem. Pierwsza połowa, mimo że była dość zacięta (oba zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji) nie obfitowała w bramki. Natomiast po zmianie stron przebudzili się napastnicy Concordii wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Wprawdzie Pujan starał się atakować i zmienić niekorzystny wynik, ale lider nie dał się zaskoczyć. W końcówce meczu Concordia strzeliła jeszcze jedną bramkę i zdobyła kolejne trzy punkty.
     Słabe widowisko zafundowały nam natomiast zespoły Pocztowca i MM. W obu zespołach więcej było chaosu niż przemyślanych i zgranych sytuacji stąd też po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie meczu jedna z nielicznych akcji piłkarzy MM przyniosła im bramkę na wagę zwycięstwa.
     Zakończeniem czwartej kolejki było spotkanie Alstomu z EC. Mecz ten bez wątpienia był najlepszym i najciekawszym widowiskiem tej kolejki. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Alstomu, ale kilka minut później EC doprowadziło do wyrównania. Jednak w końcówce pierwszej odsłony akcja Alstomu zakończyła się zdobyciem bramki. Po przerwie ambitnie grający zespół EC nie był już w stanie powstrzymać rozpędzonych piłkarzy Alstomu, którzy jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza rywali i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Komplet wyników 4. kolejki: Auto El - Kromet 6:0 (3:0), Stokrotki - PKP 2:1 (1:0), Pujan - Concordia 0:2 (0:0), MM - Pocztowiec 1:0 (0:0), Alstom - EC 4:1 (2:1).

Zestaw par 5. kolejki: poniedziałek 15. września: Concordia - Stokrotki - godz. 16.15, EC - MM - godz. 17.15; wtorek 16. września: PKP - Pujan - godz. 15.50, Auto El - Alstom - godz. 16.50, Pocztowiec - Kromet - godz. 17.50