Concordia wygrała i może świętować

Elbląg, Concordia wygrała i może świętować
Concordia wygrała IV ligę

Przez 90 minut walczyli dziś piłkarze Concordii, aby zwycięstwem pożegnać się z IV ligą. Bramka Mamr Giżycko wydawała się jednak zaczarowana. Do czasu... Zobacz zdjęcia.

Sobotni upał nie sprzyjał widowiskowej grze. Mimo to Concordia chciała pożegnać się z IV ligą zwycięstwem. Pomarańczowo – czarni zamknęli Mamry na ich połowie i ostrzeliwali bramkę Rafała Sosnowskiego. A piłka – jak zaczarowana – mijała bramkę, albo lądowała w rękach bramkarza. W najlepszym przypadku kończyło się na rzucie rożnym. Bliski szczęścia był w 43 min. Radosław Lenart, po jego strzale piłka odbiła się od słupka.
     Druga połowa nie przyniosła zmiany w grze. Pomarańczowo – czarni panowali na boisku i razili nieskutecznością. Do czasu. Bramkarz gości skapitulował dopiero w 89 minucie po strzale Radosława Lenarta. Była to 104 bramka dla Concordii w tym sezonie.
     Pomarańczowo – czarni w tym sezonie zdominowali IV ligę. Sposób na ekipę Łukasza Nadolnego znalazł jedynie GKS Wikielec (dwa remisy) i Jeziorak Iława (który jako jedyny pokonał Concordię w tym sezonie). Ogółem pomarańczowo – czarni zdobyli w tym sezonie 83 punkty (27 zwycięstw – 2 remisy, 1 porażka), bilans bramkowy 104:19.
     O dominacji Concordii najlepiej świadczy przewaga nad wiceliderem – drugi w tabeli Motor Lubawa ma tych punktów „tylko” 66.
     Po meczu odbyła się koronacja Concordii i wręczenie pucharu za wygranie IV ligi.

Concordia Elbląg – Mamry Giżycko 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 – Lenart (89 min.)
     Concordia: Leszczyński – Barros, M. Pelc (79' Piech), Rogoz (60' Rękawek) Bukacki (90' Rudziński), Lenart, Tomczuk, Skierkowski (60' Kuczyński), Szawara, Ratajczyk (63' Załucki), Lewandowski (70' P. Pelc)