Concordia wygrywa w Ełku

Elbląg, foto arch AD
foto arch AD

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła Concordia Elbląg. Pomarańczowo - czarni wygrali w Ełku z tamtejszym MKS-em 3:1 (1:0). Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione w meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.

To był mecz za „sześć punktów”. Przed spotkaniem Concordia zajmowała 13. miejsce z dorobkiem 15 punktów i nad strefą spadkową miała tylko punkt przewagi. Dzisiejszy rywal – MKS Ełk z 14 punktami zajmował 16. miejsce (w strefie spadkowej). Dla obu drużyn dzisiejsze spotkanie miało być okazją do zwiększenia swojej zdobyczy punktowej i osłabienia bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie.
       Przed meczem trudno było wytypować faworyta tej potyczki. W ubiegłym tygodniu MKS przegrał 1:2 z Widzewem Łódź, a Concordia pokonała Huragan Morąg 1:0. W poprzednim sezonie zespół z Ełku w meczach z Concordią zebrał komplet punktów – wygrywając w Elblągu 2:0, i „u siebie” 1:0. Dzisiejsze spotkanie miało jednak zupełnie inne okoliczności. Zespół z Ełku w ubiegłym sezonie długo utrzymywał się w walce o awans – dziś broni się przed spadkiem.
       Pierwszą bramkę dla Concordii w Ełku strzelił Hubert Otręba w 31. minucie. Gospodarze również mieli swoje szanse tworząc trzy bardzo groźne sytuacje.
       Po przerwie dwie bramki strzelił Martin Strach – w 72. minucie i w doliczonym czasie gry. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Daniela Świderskiego w 78 minucie. Wynik meczu nie oddaje jednak przebiegu gry. Po zdobyciu bramki przez zespół z Ełku, w poczynania drużyny gości wdarła się nerwowość. I niemal do końca gospodarze mogli mieć nadzieję na strzelenie wyrównującej bramki. W doliczonym czasie gry nadzieje Ełku zgasił Martin Strach, strzelając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.
       - Graliśmy dobry mecz i zasłużenie wygraliśmy – tak Przemysław Matłoka skomentował dzisiejsze spotkanie.
       Dzięki temu zwycięstwu elblążanie mają już cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. A przed sobą mecz w Elblągu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (za tydzień) i wyjazd do Ostródy na zakończenie jesieni. Punkty w tych meczach nie są wykluczone i mogą zapewnić ekipie Łukasza Nadolnego w miarę spokojną zimę.

MKS Ełk – Concordia Elbląg 1:3 (0:1) 0:1 Otręba 31 min., 0:2 Strach 72 min. 1:2 Świderski 78 min., 1:3 Strach 90 +1 min.

Concordia: Matłoka – Kamiński, Barros, Tomczuk, Kiełtyka, Powszuk (73' Kuczkowski), Lewandowski (46' Burzyński), P. Pelc (46' M. Pelc), Szmydt (60' Bujnowski), Otręba, Strach

Pozostałe wyniki gr. 1 III ligi:
       Huragan Wołomin – Pelikan Łowicz 0:4
       Jagiellonia II Białystok – ŁKS 1926 Łomża 2:0
       Huragan Morąg – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0
       Sokół Aleksandrów Łódzki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1
       Sokół Ostróda – Motor Lubawa 2:0
       ŁKS Łódź – Legia II Warszawa, Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie – Widzew Łódź – mecz w niedzielę