Sobota 10-12-2016, imieniny Bogdana, Julii

Coraz bliżej awansu (piłka ręczna)

Kolejny krok, by awansować do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, zrobili juniorzy starsi MKS Truso Elbląg. Podopieczni Zygmunta Narbuntowicza wygrali turniej w Olsztynie pokonując kolejno MKS MDK Bartoszyce i Warmię Traveland Olsztyn.

W pierwszym spotkaniu turnieju rozgrywanego w Olsztynie młodzi elbląscy szczypiorniści spotkali się z zespołem MKS MDK Bartoszyce. Mecz ten przez cały czas był bardzo wyrównany i zacięty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:4. Z czasem jednak lepiej zaczęli sobie poczynać zawodnicy MKS MDK. Zespół z Bartoszyc mimo lekkiej optycznej przewagi nie potrafił jednak powiększyć prowadzenia do więcej jak, jedna, dwie bramki. W grze elbląskiej ekipy widoczny był brak Łukasza Dąbrowskiego, jednego z podstawowych zawodników. W końcówce spotkania los uśmiechnął się do zawodników Truso. Najpierw doprowadzili do wyrównania, by później zdobyć jeszcze cztery bramki i mecz zakończył się wygraną Truso 20:16 (4:4). W spotkaniu tym na wyróżnienie zasługuje dwójka zawodników Truso Cieśliński i Sadowski. Obaj brali na siebie ciężar rozgrywania akcji oraz w ważnych momentach potrafili poderwać zespół do walki.
     W drugim meczu elblążanie podejmowali gospodarza zawodów - zespół Warmii Traveland Olsztyn. Od początku spotkanie ułożyło się po myśli zespołu Zygmunta Narbuntowicza. Szybko zdobyte bramki ustawiły praktycznie przebieg tej konfrontacji. Elblążanie prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty i ani razu nie był zagrożony wynik tego spotkania. Po pierwszej połowie Truso prowadziło różnicą czterech bramek. Kluczem do zwycięstwa w tym meczu była bardzo dobra gra zespołowa. Wszyscy zawodnicy dali z siebie maksimum sił, a co najważniejsze bardzo dobrze rozumieli się na boisku. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Truso 17:11 (9:5).
     Już 27 stycznia czeka elbląskich zawodników kolejny turniej - tym razem w Bartoszycach. Jeżeli elblążanie wygrają ten turniej to tym samym zapewnią już sobie pewne miejsce w ćwierćfinałach MP bez względu na wynik ostatniego turnieju rozgrywanego w Elblągu.
     Truso w tym turnieju wystąpiło w składzie (obok nazwisk zawodników kolejno podane są bramki z obydwu spotkań): Kozik - Erdmann 1+1, Cieśliński 6+4, Wroński 2+1, Rosiak 2+3, Sadowski 6+2, Koteluk, Sieńkowski, Wyżykowski 0+4, R. Serwadczak 0+1, Stolarowicz 4+1, Pruszko, Wiśniewski.