Czerwono od kartek (piłka nożna)

Elbląg, Czerwono od kartek (piłka nożna)

Niestety, nie udała się Olimpii wyprawa do Nowego Dworu Mazowieckiego. Szczęście było blisko, zabrakło 10 minut. Ostatecznie Olimpia uległa Świtowi 0:2 (0:0).

W pierwszej połowie częściej atakował Świt. W 16. min. kąśliwie z 30. metrów uderzył Zjawiński, a dobita piłka o centymetry minęła słupek bramki Olimpii. Nasza drużyna przeprowadziła groźną akcję w 36. min., gdy w ciągu kilku sekund olimpijczycy zmarnowali dwie stuprocentowe sytuacje. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później, gdy Gmitrzuk trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Do zakończenia pierwszej połowy atakował Świt, a Olimpia kontratakowała, lecz na tablicy brzmiał wynik 0:0.
       Początek drugiej połowy również należał do piłkarzy z Nowego Dworu Mazowieckiego, lecz po 15 minutach Olimpia przebudziła się i wydawało się, że to ona jest bliższa strzelenia bramki. Akcje zazębiały się coraz bardziej. Olimpia miała nawet rzut wolny z 23 metrów, ale piłka minęła cel. Od 75 min. mecz znowu się wyrównał, obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcu nadeszła nieszczęsna 80. minuta, w której sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, dodatkowo karząc dwóch zawodników Olimpii (Sobańskiego i Stankiewicza) czerwonymi kartkami. Jedenastkę na bramkę zamienił Kucharczyk. Olimpia walczyła dzielnie, by odrobić starty, lecz grając w dziewięciu przeciwko jedenastce gospodarzy nie miała na to szans. Atakujących elblążan dobił w 90. min. Dariusz Zjawiński. W doliczonym czasie gry trzecią czerwoną kartkę w naszym zespole zobaczył Temur Khintuba.
       Szkoda porażki, bo przy odrobinie szczęścia mecz mógł się dla Olimpii zakończyć dużo korzystniejszym rezultatem. Szansa na poprawienie humoru sobie i elbląskim kibicom już w niedzielę, gdy nasz zespół zagra na wyjeździe z Kolejarzem Stróże.

Składy zespołów:
       Świt: Fogler- Gurzęda, Musuła, Wojtczak(72' Enow), Gmitrzuk, Zjawiński(90' Kończyński), Maślanka(86' Galicki), Jagodziński(69' Strzałkowski), Kucharczyk, Lendzion, Reginis. Trener: Tomasz Cichecki

Olimpia: Sobański- Dremliuk, Sobieraj, Stankiewicz, Loda, Fedosov(59' Kołodziejski), Stróż, Matwijów, Pietroń, Roszak(81' Khintuba), Ambroziak(76' Biegański). Trener: Tomasz Arteniuk