Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira

Czerwony mecz przy Krakusa

Elbląg, Czerwony mecz przy Krakusa foto MS (archiwum PortEl.pl)

Trzy czerwone kartki pokazał sędzia w dzisiejszym meczu IV ligi pomiędzy Concordią Elbląg, a Zatoką Braniewo. Dwie z nich obejrzeli piłkarze pomarańczowo-czarnych, nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg, lider IV ligi trzy punkty zapewnił sobie kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

W dzisiejszym meczu IV ligi pomiędzy Concordią Elbląg a Zatoką Braniewo od początku pachniało sensacją. Już po kwadransie gry pomarańczowo-czarni przegrywali 0:2 po bramkach Damiana Rudy i Marcina Śniegockiego. W 23. minucie Edil de Sousa Barros strzelił kontaktową bramkę i kiedy wydawało się, że Concordia wróciła na właściwe tory, czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Tomczuk. Mimo gry w dziesiątkę pomarańczowo-czarni zdołali doprowadzić do remisu - gola na 2:2 strzelił w 42. minucie Radosław Lenart.
     W drugiej części meczu Concordia straciła kolejnego piłkarza - w 55. minucie czerwony kartonik obejrzał Edil de Sousa Barros. Zatoka nie potrafiła wykorzystać przewagi dwóch zawodników, a w 70. minucie Wojciech Kimso (Zatoka) opuścił boisko, po tym jak zobaczył czerwoną kartkę. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Patryk Malanowski w 87. minucie spotkania.

Concordia Elbląg - Zatoka Braniewo 3:2 (2:2)

0:1 - Ruda (3. min.), 0:2 - Śniegocki (15. min.), 1:2 - Barros (23. min.), 2:2 - Lenart (42. min.), 3:2 - Malanowski (87. min.)

Concordia: Kostrzewski - Barros, Rogoz, Pawłowski, Bukacki, Lenart (76' Załucki), Tomczuk, Skierkowski (58' P. Pelc), Szawara, Malanowski (90' Fedyna), Lewandowski (46' Kamiński)