Czołówka na remis (halówka II)

Żadna z trzech pierwszych drużyn nie potrafiła wygrać w 5. kolejce II ligi. W meczu na szczycie Termoizol zremisował z Wiarusem 3:3. Nadal bez punktów pozostają drużyny ASJ Automotive i EUH-E.

Piątą kolejkę rozpoczął mecz na szczycie, w którym lider Termoizol zmierzył się z drugim w tabeli Wiarusem. W pierwszej połowie zespołem nieco lepszym był Termoizol, który swoją przewagę udokumentował zdobyciem bramki. W 5 min. bramkarza rywali pokonał Radosław Bewicz. Wiarus atakował mało zdecydowanie, przez co akcje tej drużyny bardzo często kończyły się na obronie rywali. Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej połowie. Nie mający nic do stracenia Wiarus zaczął atakować większą liczbą zawodników, a na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. Najpierw w 19 min. do remisu doprowadził Piotr Szpigiel, a chwilę później było już 2:1 po bramce Michała Boryczewskiego. W 22 min. na 3:1 dla Wiarusa podwyższył Przemysław Gruszka i wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Ostatnie pięć minut to już popisowa gra Termoizolu. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Bartłomiej Zaleski, a na minutę przed końcem do remisu doprowadził Łukasz Lewandowski. Ten sam zawodnik chwilę później zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę i Termoizol do końca pojedynku grał już w osłabieniu. Mimo usilnych starań Wiarusa wynik nie uległ już zmianie.
     Szansy na zwycięstwo i zrównanie się punktami z prowadzącymi Termoizloem i Wiarusem nie wykorzystała Lira, która zremisowała z W.Sz.Z. 3:3. Pojedynek ten od początku ułożył się po myśli Liry, która już w 1 minucie za sprawą bramki zdobytej przez Dawida Kurowskiego prowadziła 1:0. W 10 min. było już 2:0 po golu Tomasza Damnica. W ostatniej minucie pierwszej odsłony bramkę kontaktową dla W.Sz.Z. zdobył najskuteczniejszy strzelec tej drużyny Dariusz Sobotowicz. Druga połowa także lepiej rozpoczęła się dla Liry. Po golu Arkadiusza Kurowskiego zespół ten prowadził już 3:1. Po raz kolejny jednak wysoką formę strzelecką zaprezentował Sobotowicz, który najpierw w 22, a później w 28 min. pokonał bramkarza rywali zapewniając swojej drużynie remis i jeden punkt.
     Pewne i wysokie zwycięstwo odniósł natomiast BIG, który pokonując aż 9:2 ASJ Automotive w pełni zrehabilitował się za porażkę 1:3 w poprzedniej kolejce z USE. Od początku przewaga należała do ekipy BIG, która po pierwszym kwadransie prowadziła już 4:1. W drugiej odsłonie kolejne bramki dołożyli Marcin Źródło, Zbigniew Kleban, Piotr Augustynowicz i Piotr Moneta. ASJ Automotive odpowiedział tylko jednym celnym trafieniem Krzysztofa Raszewskiego, który zresztą był także autorem pierwszej bramki dla swojego zespołu. Po tej wygranej BIG awansował na trzecie miejsce w tabeli.
     Do czołówki tabeli powoli zaczyna zbliżać się zespół Straży Pożarnej, który tym razem musiał się sporo namęczyć, by pokonać AZS Jański. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak wyrównanego pojedynku. Bo bramkach Michała Ratajczyka, Marka Siółkowksiego oraz Piotra Kołeckiego Straż Pożarna schodziła na przerwę z trzybramkową przewagą. Po zmianie stron coraz częściej groźnie atakowali piłkarze drużyny AZS Jański. W 22 min. pierwszą bramkę zdobył Marcin Szewda. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego do bramki rywali trafił jeszcze Andrzej Głowacki, ale na wyrównanie ekipie AZS-u zabrakło już czasu.
     Bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Metrotest i Kromet. W pierwszej odsłonie mimo ataków z obu stron nie padła ani jedna bramka. Sytuacja nieco zmieniła się w drugiej odsłonie tego pojedynku. Po jednym z szybkich kontrataków piłkę w bramce rywali umieścił Robert Grzelak i Kromet objął prowadzenie 1:0. W kolejnych minutach nadal trwała wymiana ciosów i kiedy wydawało się, że Kromet zdoła utrzymać zwycięstwo do końca spotkania, na minutę przed ostatnim gwizdkiem błąd obrońców rywali wykorzystał Tomasz Szewczuk doprowadzając do remisu 1:1.
     Nadspodziewanie łatwe zwycięstwo odniósł zespół PKS, który pokonał wyżej notowany Pujan 3:0. Szybkie i co najważniejsze skuteczne ataki PKS-u okazały się zabójcze dla ich rywali. Pierwszą bramkę zdobył w 8 min. Rafał Pudlik. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony na 2:0 podwyższył Mariusz Goryszewski, a wynik spotkania ustalił w 23 min. Paweł Rafka.
     Gładkie i wysokie zwycięstwo zanotował także East Expres, który pokonał aż 6:0 Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną. Dobrą formą strzelecką popisał się autor trzech bramek Marcin Lubowiecki. Dwa razy drogę do bramki rywali znalazła piłka po strzałach Piotr Rentflejsza, a raz po uderzeniu Jacka Chmieleckiego.
     Nadal bez zwycięstwa i z dorobkiem zaledwie jednego punktu jest zespół Karo, który tym razem uległ Extomowi 1:3. Wynik tego spotkania rozstrzygnął się już w pierwszej odsłonie. W 7 min. po golu Łukasza Stefańskiego Extom objął prowadzenie. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Marcin Dąbrowski, a w 12 min. było już 3:0 po tym, jak drugi raz bramkarza rywali pokonał Stefański. Tuż przed przerwą Karo zdołało zimniejszych rozmiary porażki, a jak się później okazało jedyną bramkę dla tego zespołu zdobył Kacper Depka.
     2 lutego o godz. 20.00 w Klubie Olimpijczyka w hali MOS przy ul. Kościuszki odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące rozgrywek Pucharu Ligi dla zespołów zarówno I, jak i II ligi.

Komplet wyników 5. kolejki:

Wiarus - Termoizol 3:3 (0:1)
     0:1 - R. Bewicz (5.), 1:1 - Szpigiel (19.), 2:1 - Boryczewski(20.), 3:1 - Gruszka (22.), 3:2 - Zaleski (25.), 3:3 - Lewandowski (30.).

EUH-E - East Express 0:6 (0:4)
     0:1 - Lubowiecki (3.), 0:2 - Chmielecki (6.), 0:3 - Rentflejsz (7.), 0:4 - Rentflejsz (8.), 0:5 - Lubowiecki (20.), 0:6 - Lubowiecki (29.).

Metrotest - Kromet 1:1 (0:0)
     0:1 - Grzelak (23.), 1:1 - Szewczuk (29.).

PKP - ADI 3:5 (2:3)
     0:1 - Szymański (1.), 1:1 - T. Nowicki (5.), 1:2 - Załucki (7.), 1:3 - Szymański (14.), 2:3 - Fekieta (15.), 2:4 - Bildziuk (18.), 3:4 - Siemaszko (20.), 3:5 - R. Narloch (26.).

USE - Troll 2:3 (1:3)
     0:1 - K. Czyżak (4.), 1:1 - Kucap (6.), 1:2 - Dymiszkiewicz (9.), 1:3 - Rajkiewicz (13.), 2:3 - Ch. Mawa (25.).

ASJ Automotive Serwis - BIG 2:9 (1:4)
     0:1 - Parszuto (2.), 0:2 - M. Żródło (4.), 0:3 - Rokicki (10.), 1:3 - Raszewski (11.), 1:4 - Augustynowicz (14.), 1:5 - M. Źródło (20.), 1:6 - Kleban (22.), 1:7 - Augustynowicz (26.), 1:8 - Moneta (28.), 2:8 - Raszewski (29.), 2:9 - Moneta (30.).

Pujan - PKS 0:3 (0:1)
     0:1 - Pudlik (8.), 0:2 - Goryszewski (17.), 0:3 - P. Rafka (23.).

PC Koni - Amatorzy/Marysieńka 4:2 (4:1)
     1:0 - Fercho (9.), 2:0 - Stelmach (10.), 2:1 - Przybylski (11.), 3:1 - Witkowski (11.), 4:1 - Żuchowski (15.), 4:2 - Wiśniewski (17.).

Extom - Karo 3:1 (3:1)
     1:0 - Stefański (7.), 2:0 - M. Dąbrowski (9.), 3:0 - Stefański (12.), 3:1 - Depka (13.).

AZS Jański - Straż Pożarna 2:3 (0:3)
     0:1 - Ratajczyk (8.), 0:2 - Siółkowski (14.), 0:3 - Kołecki (15.), 1:3 - Szweda (22.), 2:3 - Głowacki (30.).

Lira - WSZ E-g. 3:3 (2:1)
     1:0 - D. Kurowski (1.), 2:0 - Damnic (10.), 2:1 - Sobotowicz (13.), 3:1 - A. Kurowski (21.), 3:2 - Sobotowicz (22.), 3:3 - Sobotowicz (28.).