512 918 555

Innovation that Excites Innovation that Excites

Czołówka Nati Basket Ligi bez zmian

Elbląg, Czołówka Nati Basket Ligi bez zmian fot. MOSiR

Powoli zbliża się koniec pierwszej rundy w rozgrywkach Nati Basket Ligi, prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I mimo, że ostatnie mecze nie przyniosły zmian w czołówce tabeli, to i tak końcówka pierwszej rundy zapowiada się niezwykle interesująco.

Już po pierwszych meczach Czarna Kobra zasiadła na fotelu lidera i jak widać koszykarze tej drużyny na dobre zadomowili się na pierwszym miejscu w tabeli. I choć przewaga nad pozostałymi ekipami jest nadal bezpieczna, to lider przez cały czas musi mieć się na baczności i odpierać ataki zespołów mających olbrzymią ochotę, by zająć ich miejsce. W ostatnich kolejkach Czarna Kobra rozegrała zaledwie dwa spotkania, ale w obu musiała sporo się napracować by zgarnąć komplet punktów. Najpierw lider zmierzył się z ekipą Marazm i Apatia. Wydawało się, że niżej notowany przeciwnik nie będzie w stanie zagrozić faworytom. Tymczasem pojedynek do końca trzymał w napięciu. Pierwsza kwarta niespodziewanie zakończyła się remisem 16:16. W drugiej lepiej zaprezentowała się Czarna Kobra, zwyciężając 19:6. Tyle, że rywale nie zamierzali tanio sprzedać skóry i podjęli walkę w dwóch kolejnych kwartach. I choć lider zdołał utrzymać przewagę wywalczoną w drugiej kwarcie, to niespodzianka wisiała w powietrzu. Czarna Kobra ostatecznie pokonała Marazm i Apatia 54:50. Równie ciekawy i zacięty był drugi pojedynek w którym lider zmierzył się z ekipą Obrońcy Tytułu ABCD. Czarna Kobra na początku meczu dała się zaskoczyć i na pierwszą przerwę schodziła przegrywając 6:16. Otrząsnęła się dopiero w kwarcie drugiej, wygranej aż 22:8. Dobra postawa nieco uśpiła lidera, który trzeciej kwarty nie zaliczy do udanych. Przegrana 4:12 sprawiła, że losy meczu do końca nie były rozstrzygnięte. Jednak lider swoją siłę pokazał w ostatniej partii meczu, zwyciężając 28:9 i całe spotkanie 60:45.
     Liderowi po piętach cały czas depcze zespół ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano, który w sześciu meczach zdobył 11 punktów i do lidera traci zaledwie trzy oczka. Warto jednak zaznaczyć, że ER-DJE-TJE ma rozegrane jedno spotkanie mniej i na finiszu pierwszej rundy sytuacja w tabeli może jeszcze ulec zmianie. W ostatnich kolejkach ER-DJE-TJE trzykrotnie wybiegało na parkiet i za każdym razem zdobywało komplet punktów. Najtrudniejsze zadanie czekało w meczu z Normal Crew, które od początku wysoko zawiesiło poprzeczkę. I choć ER-DJE-TJE pierwszą kwartę wygrało, to w dwóch kolejnych musiało uznać wyższość rywali i przed decydującą fazą meczu przegrywało 37:43. O zwycięstwie wicelidera zadecydowała doskonała czwarta kwarta w której ER-DJE-TJE zwyciężyło 23:9 i cały mecz 60:52. W dwóch kolejnych meczach emocji już tak dużo nie było. Najpierw wicelider pokonał zespół Są Gorsi 81:41, a następnie uporał się z ekipą 6 Packers wygrywając 60:44.
     Kroku czołówce dotrzymuje zespół Obrońcy Tytułu ABCD, za którym cztery ciężkie mecze. Trzy z nich zakończyły się wygraną co pozwoliło utrzymać wysokie miejsce w tabeli. Ekipa ABCD jedyną porażkę zanotowała we wspomnianym już meczu z Czarną Kobrą, przegrywając 45:60. Za to zwycięsko wychodziła z konfrontacji z ekipami: Normal Crew, Old Stars i 6 Packers. W każdym z tych spotkań Obrońcy Tytułu ABCD szybko uzyskiwali przewagę, by w kolejnych kwartach dominować na parkiecie i kontrolować przebieg gry. Tylko w jednym przypadku, a było to w pojedynku z 6 Packers przeciwnikom udało się wygrać kwartę. W pozostałych meczach wszystkie partie padały łupem Obrońców Tytułu, którzy z dorobkiem 9 punktów plasują się na trzecim miejscu.
     Przypominamy, że mecze Nati Basket Ligi rozgrywane są w środy i w piątki o godz. 19 i 20:15 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.