Cztery bramki, jedenaście kartek (piłka nożna)

Kolejne punkty stracili piłkarze nożni Polonii Olimpii Elbląg. Tym razem zespół Adama Fedoruka zremisował na własnym stadionie z Czarnymi Małdyty 2:2 (1:0). Sędzia główny z Iławy pokazał w całym meczu aż jedenaście żółtych kartek w tym siedem dla zawodników gospodarzy.

Nie wiedzie się ostatnio piłkarzom Polonii Olimpii Elbląg. Elbląski zespół zremisował już trzeci mecz w rundzie rewanżowej i tym samym stracił do tej pory już sześć punktów. Sobotnie spotkanie z Czarnymi Małdyty obfitowało z zaskakująco duża liczbę żółtych kartek. Sędzia główny z Iławy zrobił typową "nagonkę" na zawodników Polonii pokazując im aż siedem żółtych kartek. Od pierwszych minut trwała wyrównana walka obu zespołów. Później jednak coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście. W 10. min Czarni przeprowadzili pierwszą groźną sytuację. Z prawej strony boiska Marcin Zmiarowski ograł jednego z obrońców Polonii i zagrał wzdłuż linii bramkowej do nadbiegającego kolegi, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił bramkarz gospodarzy Krzysztof Hyz. W kolejnych minutach gra się bardziej wyrównała, a momentami nawet przewagę uzyskali gospodarze. Nic jednak nie wychodziło z ataków Polonii, gdyż bardzo dobrze spisywała się obrona gości. W 26. min Fedoruk przeprowadził akcję lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, jednak minimalnie minął się z piłką Tomasz Wiercioch. Dwie minuty później elblążanie praktycznie skopiowali poprzednią akcję tyle, że tym razem dośrodkowywał Rafał Lepka, a gości przed utratą bramki uratował bramkarz popisując się udaną interwencją. Wreszcie w 36. min. elblążanie objęli prowadzenie.
     Lepka będąc w polu karnym zagrał na siódmy metr do Fedoruka, a ten precyzyjnym strzałem tuż obok interweniującego bramkarza posłał piłkę do siatki. Mimo stwarzanych sytuacji do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
     Drugą połowę goście zaczęli od mocnego uderzenia, stworzyli groźną sytuację, lecz w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Jacek Gawryś. W 52. min. Tomasz Sznaza wykonywał rzut wolny z około 30. metrów. Strzelił mocno piłka przeszła obok muru, przeszła pomiędzy nogami bramkarza Czarnych i ugrzęzła w siatce. Zdawało się, że druga bramka przesądziła o losach meczu, lecz okazało się, że goście nie zamierzali jeszcze złożyć broni. Osiem minut później Czarni strzelili bramkę kontaktową. Będący w polu karnym Łukasz Lubasiński wybił piłkę poza boisko. Arbiter główny, który był około 5 metrów od tej akcji wskazał na rzut rożny dla gości. Chwilę później dostrzegł jednak sygnalizację arbitra bocznego. Po krótkiej konsultacji uznał, że Lubasiński zagrał piłkę ręką w polu karnym i wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Wojciech Tarnowski. Dziewięć minut później Paweł Wiśniewski dośrodkował z prawej strony w pole karne wprost do Wiercicha. Zawodnik Polonii zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak minimalnie chybił. W 80. min stało się to, czego obawiali się kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Agrikola. W jednym z kontrataków błąd popełnili nasi obrońcy, nie upilnowali Marcina Bralla, który doprowadził do wyrównania.
     Stracona druga bramka poderwała jeszcze do walki gospodarzy, którzy w końcówce mocniej zaatakowali bramkę gości. Niestety najpierw strzał Szanzy trafił w poprzeczkę, a chwilę później w zamieszaniu na polu karnym żaden z naszych zawodników nie zdołał dojść do piłki. Mecz zakończył się podziałem punktów, co można uznać jedynie za sukces zespołu gości.

Polonia Olimpia Elbląg - Czarni Małdyty 2:2 (1:0)
     1:0 - Adam Fedoruk (36.), 2:0 - Tomasz Sznaza (52.), 2:1 - Wojciech Tarnowski (60. karny), 2:2 - Marcin Brall (80)

Polonia Olimpia: Hyz - Józefowski, Gawryś, Moneta, Sznaza, Lubasiński (65. Wiśniewski), Warecha, Lepka (81. Nadolny), Wiercioch, Sierechan, Fedoruk (46. Chuderski).

Komplet wyników 22. kolejki: Granica Kętrzyn - Start Nidzica 1:0, Jeziorak Iława - Victoria Bartoszyce 8:0, Płomień Znicz Biała Piska - Orlęta Reszel 2:0, Motor Lubawa - Olimpia Olsztynek 1:2, Błękitni Orneta - Mazur Pisz 4:0, Polonia Bart-Ex Pasłęk - Mrągowia Mrągowo 0:0, Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto - Stomil II Olsztyn 0:1, Polonia Olimpia Elbląg - Czarni Małdyty 2:2. Pauzował: Rolimpex Dobre Miasto

• należy sobie postawić pytanie czy zespół olimpii wogóle chce awansować do III ligi? dlaczego nie grał Robert Żuralski? dlaczego nie grał w II połowie Adam Fedoruk ? czy może olimpia boi sie wygrywać ? bo że umnie to wiem np. mecz z GKS Bełchatow . Może strach przed III ligą zagraża działaczom? może to pan K. robi tak żeby olimpia grała tak słabo ? Po pięciu latach zacząłem przychodzić na mecze była szansa wydostania się z dna ale narazie wszystko jest na najlepszej drodze aby tak nie było .....chłopaki......jeszcze nic straconego zacznijcie grać tak jesienią a wszystko będzie ok kibice są z wami !!!
  • Co to za sdzia, który dyktuje karnego w takiej sytuacji. Co robił w pierwszej połowie kiedy piłkę ręką dotykał zawodnik czarnych? Sędziowie boczni powinni sędziować mecze w B klasie
  • NO I CO TU TAKI MAŁY RUCH ????NIE MA CO KOMENTOWAĆ???? A MOŻE PAMIĘTACIE WASZE NIEDAWNE ZACHWYTY NAD FEDORUKIEM I JEGO DRUŻYNĄ??????????? CO Z TEGO ZOSTAŁO???????? GDZIE TE HYMNY NA CZEŚĆ III-LIGI?????????? WIELU Z WAS POTRAFI JUŻ TYLKO WCHODZIĆ NA KLUBOWĄ STRONĘ GRANICY KĘTRZYN I RZUCAĆ TAM MIĘCHEM TYLKO CO Z TEGO ??????????????
  • Co wy jush panikujecie??? BEDZIE III LIGA i tyle, to jush problem nie mój jak oni to zrobia zeby awansowac. Ja od siebie daje im obecnosc na kazdym meczu. W Mrągowie trzeba wygrac ! Zgadzam sie z którymś z poprzedniego komentarza, gdzie byl Zuralski ? a co do fedoruka... niech se siedzi na lawce - moje podejscie do niego bylo takie od poczatku sezonu, zwrocice uwage ze to iz miasto postanowilo dac kase na III lige nastapilo po tym meczu w PP ze stomilem, a kto wywalczyl udzial w PP?? Stanislaw Fijarczyk, za jego trenerstwa w elblagu byla lepsza pilka moim zdaniem pozdro
    0
    0
    jazdun(2002-04-16)
  • Nie rozumiem dlaczego niektórzy kibice wyzywają Rafała Lepkę. To dzięki niemu pada większość bramek dla Olimpii, a lepszych napastników ZKS obecnie nie ma. To chyba znamienne dla Elbląga bo ponad 15 lat temu kibice śmieli się z Jacka Spychalskiego (najlepszego napastnika w historii elbląskiej piłki). Takie zachowanie tylko zniechęca zawodnika do dalszej pracy. Dlaczego w dwóch ostatnich meczach był tak słaby doping ze strony kibiców Olimpii??? A co do Fedoruka to gdyby nie on to w Elblągu nie było by marzeń o III lidze.
  • Oli nie pieprz głupot - Lepka gra jak chiński cień; gra hmm nie gra w ogóle o tak bym powiedział. A doping za co się pytam, za to że nas olewają, nie przykładają się nic a nic, nie biegają nawet. Oni z takimi lamerami powinni po 5:0 wygrywać, a tu co z meczu na mecz większa lipa. Jak przycisnęli w ostatnich minutach to gdzie ci Czarni byli, z 5 bramek mogli strzelić, dlaczego nie grają tak przez cały mecz he?? Jeśli nie zamierzają grać jak powinni to my nie zamierzamy dopingować tak jak powinniśmy, żeby chociaż było widać że się starają... nie tylko jeden Warecha.