Cztery medale Delfina 2 (pływanie)

Cztery medale (trzy złote i jeden srebrny) zdobyli pływacy UKS Delfin 2 podczas rozegranych w Dębicy mistrzostw Polski 12-latków.

Podczas mistrzostw Polski 12-latków Wiktoria Bieńkowska i Bartosz Nowak, pływacy z elbląskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin 2 zdobyli trzy złote i jeden srebrny medal.
     - Specjaliści o "żabki" zdominowali w drugim dniu zawodów konkurencję 100 m stylem klasycznym – napisał po zawodach Jacek Stankowski, sekretarz UKS Delfin 2. - Wiktoria Bieńkowska i Bartosz Nowak zostali najlepszymi "żabkarzami" mistrzostw wygrywając swoje wyścigi. Bartek po kilkunastu minutach dorzucił do swojego bogatego dorobku złoty medal na 200 m stylem zmiennym, zwyciężając po niesamowitej walce z Michałem Szubą ze Śląska Wrocław.
     - To było niesamowite: w ciągu 24 minut sobotnich finałów Wiktoria i Bartosz zdobyli trzy złote medale – cieszy się trener pływaków Delfina 2 Elbląg Tomasz Mizerski.
     W drugim dniu zawodów Wiktoria na dystansie 200 m stylem klasycznym zdobyła srebrny medal, a Bartek w tej samej konkurencji wśród chłopców był czwarty. W drużynowej klasyfikacji medalowej elbląski UKS Delfin 2 uplasował się na trzecim miejscu wśród 91 klubów.
     - Wyniki Wiktorii w stylu klasycznym na dystansach: 50, 100 i 200 m to jednocześnie nowe rekordy okręgu warmińsko – mazurskiego – dodaje Jacek Stankowski. - Natomiast Bartkowi niewiele zabrakło do pobicia rekordu Polski 12-latków na dystansie 100 m stylem klasycznym.
     Elblążanie Wiktoria Bieńkowska i Bartosz Nowak zostali powołani przez Polski Związek Pływacki do kadry narodowej młodzików 12-letnich.