Czwartoligowcy ze zmiennym szczęściem

Elbląg, Czwartoligowcy ze zmiennym szczęściem

Concordia Elbląg zrobiła kolejny krok w kierunku zagwarantowania sobie awansu do III ligi. W Elblągu pomarańczowo – czarni pokonali MKS Korsze. W Lubawie rezerwy Olimpii postawiły się Motorowi i były o krok od przywiezienia punktów do Elbląga.

Przebieg meczu rezerw Olimpii z Motorem (2:3) nie do końca można uznać za sensację. Na wiosnę (przed wczorajszym meczem) oba zespoły miały po pięć zwycięstw i jedną porażkę na koncie. Motor dodatkowo miał punkt więcej za remis wywalczony w zaległym meczu z rundy jesiennej.
       Podopieczni Szymona Wagi byli blisko wywalczenia w Lubawie punktów. Już w 6. minucie żółto – biało – niebieskich na prowadzenie wyprowadził Anton Kolosov. Gospodarze wyrównali, Sebastian Kulesz znów dał prowadzenie rezerwom Olimpii. Niestety, Motor zdołał wyrównać, a po kontrowersyjnym karnym podniósł z boiska trzy punkty.
       - Motor Lubawa, to najsilniejsza drużyna, z którą mierzyliśmy się na wiosnę. Myślę, że remis byłby wynikiem sprawiedliwy, Co do decyzji sędziego m. on. O karnym mam mieszane uczucia – powiedział Szymona Waga, trener Olimpii II Elbląg na pomeczowej konferencji.

Motor Lubawa – Olimpia II Elbląg 3:2
       Bramki
: dla Olimpii II: Kolosov (6. min.), Kulesz (59. min.)

Olimpia II (skład wyjściowy): Prociw – Kolosov, Sarnowski, Krasa, Ziewiec, Bucio, Wierzba, Bradtke, Komorowski, Milanowski, Kulesz

Concordia coraz bliżej III ligi

4:0 z MKS Korsze – takim wynikiem zakończył się ostatni mecz pomarańczowo – czarnych. Zespół Łukasza Nadolnego jest zdecydowanym liderem IV ligi. Pierwszą bramkę dla Concordii strzelił już w 2. minucie Patryk Malanowski. Kolejne gole padały już w drugiej części spotka – a strzelanie rozpoczął w 48 min. Sebastian Tomczuk.
       Mecz ułożył się na bardzo dobrze, bo już w 2 minucie wykorzystaliśmy rzut karny. Później, sytuacji było dużo, ale było też dużo niedokładności i niewykorzystanych sytuacji.