Czwórka z kompletem (halówka II)

W meczu na szczycie Lira pokonała AZS Jański 4:2, ale mimo wygranej straciła fotel lidera. Zajął go zespół BIG, który ma lepszy bilans bramek.

Mecze 3. kolejki II Elbląskiej Ligi Halowej rozpoczęły się od ostrego strzelania. W pierwszym pojedynku BIG zdeklasował swoich rywali wygrywając z ekipą PKP aż 12:1. Festiwal bramek rozpoczął w ósmej minucie Piotr Moneta. Później do bramki rywali trzykrotnie trafiał jeszcze Grzegorz Ramsz, a po dwa razy: Leszek Rokicki, Piotr Ostolski, Paweł Parszuto i Piotr Moneta. Jedynym honorowym trafieniem dla PKP popisał się w 24 min. Zbigniew Brzeski.
     Na drugie miejsce w tabeli awansował Termoizol, który także dość wysoko bo aż 9:2 pokonał Karo. Spotkanie to już w pierwszej minucie ułożyło się pomyślnie dla wicelidera, który po bramce samobójczej prowadził 1:0. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo cztery minuty później do remisu doprowadził Jakub Szepietowski. Stracona bramka podziałał na Termoizol jak przysłowiowa "płachta na byka". Kolejne minuty to już zdecydowana przewaga Termoizolu, który do przerwy prowadził już 6:1. W drugiej odsłonie zespół ten zdobył jeszcze trzy bramki, tracąc zaledwie jedną i tym samym odniósł zasłużone zwycięstwo. W zwycięskim zespole najskuteczniej strzelał Wojciech Bewicz, który trzy razy umieścił piłkę w siatce rywali.
     Prowadzący jak do tej pory w tabeli zespół Lira, mimo że zainkasował kolejne trzy punkty, spadł z pierwszego na trzecie miejsce w tabeli. Tym razem Lira podejmowała zespół, który także nie stracił jeszcze punktów, czyli AZS Jański. Po trzech minutach i bramce Dawida Wandyka AZS prowadził 1:0. Lira dopiero siedem minut później doprowadziła do remisu po golu Tomasza Damnica. Tuż przed przerwą na Tomasz Sielezin wyprowadził Lire na prowadzenie 2:1. Kolejne bramki padały dopiero w ostatnich trzech minutach meczu. Najpierw na 3:1 podwyższył Marcin Grubecki, chwilę później było 2:3 po golu Daniela Ciesielskiego, a wynik spotkania na 4:2 dla Liry ustalił Maciej Szafran.
     Czwartym i zarazem ostatnim zespołem bez straty punktów jest Wiarus, który tym razem pokonał PKS 5:2. Po pięciu minutach gry i dwóch bramkach Przemysława Gruszki Wiarus prowadził 2:0. Wprawdzie dwie minuty później Rafał Pudlik zdobył bramkę kontaktową dla PKS-u, ale przed przerwą Wiarus znów wyszedł na dwubramkowe prowadzenie tym razem po golu Igora Tarnopolskiego. Po zmianie stron Wiarus zdobył jeszcze dwie bramki przy zaledwie jednym trafieniu PKS-u i mecz zakończył się wynikiem 5:2.
     Bardzo ciekawy przebieg miało także spotkanie, w którym Pujan podejmował Kromet. Oba zespoły stworzyły szybkie i dobre widowisko, choć do pełni szczęścia zabrakło większej ilości bramek. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Krometu już w 5 min. po golu Piotra Byzdry. Ambitnie grający Pujan dążył do wyrównania i udało mu się to tuż przed przerwą kiedy po rzucie karnym do remisu 1:1 doprowadził Piotr Bałdyga. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Oba zespoły stwarzały sporo podbramkowych sytuacji, ale brakowało skutecznego wykończenia. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów na minutę przed końcem Kromet przeprowadził akcję, po której bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Robert Grzelak.

Komplet wyników 3. kolejki:

PKP - BIG 1:12 (0:3)
     0:1 - Moneta (8.), 0:2 - Ramsz (8.), 0:3 - Rokicki (11.), 0:4 - Ramsz (16.), 0:5 - Parszuto (18.), 0:6 - Rokicki (18.), 0:7 - Ramsz (19.), 0:8 - Ostolski (22.), 0:9 - Moneta (23.), 1:9 - Brzeski (24.), 1:10 - Ostolski (24.), 1:11 - Moneta (26.), 1:12 - Parszuto (28.).

Extom - East Express 3:3 (2:2)
     0:1 - Rentflejsz (7.), 1:1 - Rypiński (11.), 1:2 - Rentflejsz (13.), 2:2 - Jabłoński (15.), 2:3 - Lubowiecki (21.), 3:3 - Łechtański (25.).

Wiarus - PKS 5:2 (3:1)
     1:0 - Gruszka (3.), 2:0 - Gruszka (5.), 2:1 - Pudlik (8.), 3:1 - Tarnopolski (9.), 4:1 - Michał Lasowicz (20.), 5:1 - C. Chwoszcz (23.), 5:2 - Goryszewski (23.).

EUH-E - Amatorzy/Marysieńka 2:5 (1:1)
     0:1 - Skocki (12.), 1:1 - Manulik (15.), 1:2 - Sobczak (16.), 1:3 - Skocki (24.), 1:4 - Kurleto (24.), 1:5 - Sobczak (28.), 2:5 - Wójcik (28.).

Pujan - Kromet 1:2 (1:1)
     0:1 - Byzdra (5.), 1:1 - Bałdyga (15.), 1:2 - Grzelak (29.).

PC Koni - ADI 3:0 (1:0)
     1:0 - Łoś (4.), 2:0 - Murawski (21.), 3:0 - Murawski (23.).

Termoizol - Karo 9:2 (6:1)
     1:0 - Kras (1-sam.), 1:1 - Szepietowski (5.), 2:1 - W. Bewicz (6.), 3:1 - Ulaszek (10.), 4:1 - R. Bewicz (12.), 5:1 - Ulaszek (13.), 6:1 - W. Bewicz (15.), 7:1 - R. Bewicz (17.), 8:1 - W. Bewicz (24.), 9:1 - Wierzbicki (26.), 9:2 - Kaczmarski (26.).

Metrotest - Troll 2:1 (2:1)
     1:0 - Stępień (2.), 1:1 - Kaczorek (5.), 2:1 - Hońko (7.).

USE - Straż Pożarna 1:6 (0:1)
     0:1 - Kołecki (12.), 0:2 - Kołecki (19.), 0:3 - Warda (22.), 0:4 - Korniak (23.), 0:5 - Ratajczyk (25.), 0:6 - Kogut (27.), 1:6 - Pankowski (29.).

ASJ Automotive Serwis - WSZ Elbląg. 2:6 (1:2)
     1:0 - Składanek (5.), 1:1 - Gastoł (9.), 1:2 - Orzechowski (15.), 1:3 - Paszkiewicz (17.), 2:3 - Składanek (19.), 2:4 - Orzechowski (23.), 2:5 - Matysiak (28.), 2:6 - Orzechowski (29.).

AZS Jański - Lira 2:4 (1:2)
     1:0 - Wandyk (3.), 1:1 - Damnic (10.), 1:2 - Sielezin (14.), 1:3 - Grubecki (26.), 2:3 - Ciesielski (27.), 2:4 - Szafran (27.).