Niedziela 09-12-2018, imieniny Wiesława, Leokadii

Dąbrowski tradycyjnie na czele (szachy szybkie)

Elbląg, Dąbrowski tradycyjnie na czele (szachy szybkie) fot. (arch. portEl.pl)

W Klubie Olimpijczyka zakończył się I cykl turniejów szachowych o Grand Prix Elbląga w grze błyskawicznej (5-minutowej) na rok 2014.

Spośród 10 rozegranych turniejów 8 wygrał Wojciech Dąbrowski, zaś 2 - Piotr Bieluszewski. W 10. turniejumiejsca na podium zajęli: Dąbrowski, Bieluszewski i Ściwiarski. W końcowej klasyfikacji punkty Grand Prix zdobyło 29 szachistów a czołowe miejsca zajęli:
     1. Wojciech Dąbrowski -  144,5 pkt.
     2. Piotr Bieluszewski - 137 pkt.
     3. Radosław Gniado - 111,5 pkt.
     4. Tadeusz Sikorski - 98 pkt.
     5. Wojciech Kiejdo - 92,5 pkt.
     Mistrzem weteranów został T. Sikorski, natomiast tytuł mistrzowski wśród juniorów wywalczyła 10-letnia Lidka Czarnecka (8. miejsce w klasyfikacji generalnej). A już 8 stycznia 2015 r. planowany jest pierwszy turniej z II cyklu szachów błyskawicznych - organizatorzy zapraszają.