Daniel Mazurek Mistrzem Polski (wrotkarstwo)

Elbląg, Daniel Mazurek, długodystansowy Mistrz Polski.
Daniel Mazurek, długodystansowy Mistrz Polski.

Daniel Mazurek z elbląskiego klubu UKS „Viking” zdobył tytuł mistrzowski na torze Automobilklubu we Wrocławiu, gdzie rozegrano Długodystansowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim. Warmię i Mazury reprezentowali tylko zawodnicy z elbląskiego Vikinga.

W krajowej elicie wrotkarzy zabrakło przedstawicieli elbląskiego klubu Orzeł i olsztyńskiego Art. Printu.
     Elbląscy wrotkarze z klubu Viking przy Szkole Podstawowej nr 12 startowali na mistrzostwach w kategorii kadetów. Bardzo dobrą formę przez cały sezon potwierdził Daniel Mazurek, który pierwszy minął linię mety na dystansie 10 000 metrów. Ten sukces to dodatkowe punkty zawodnika do rankingu Grand Prix Polski kadetów i zdecydowane zwycięstwo elblążanina w tegorocznym krajowym współzawodnictwie o to trofeum. Startujący w tym biegu Artur Kisielewski z Vikinga zajął czwarte miejsce.
     Równolegle rozegrano Ogólnopolskie Długodystansowe Zawody Wrotkarskie w kategoriach junior „C” i junior „D”. I w tej rywalizacji bardzo dobrze spisali się podopieczni trenera Ryszarda Białkowskiego. W wyścigu juniorów „C” na 5000 m drugą lokatę zajął Łukasz Mazurek. Na dystansie 3000 m biegali juniorzy „D”. Zawody na drugim miejscu ukończył Maciej Skowron, a trzecie lokaty zajęli Dorota Kisielewska i Marcin Bachanek.
     - To były kolejne udane zawody moich zawodniczek i zawodników - mówi Ryszard Białkowski, trener Vikinga. - Start we Wrocławiu zakończył ogólnopolski sezon startowy, a przed nami zawody lokalne, które w październiku organizuje klub w Giżycku. Po tym sezonie mamy powody do zadowolenia potwierdzone medalami elbląskich dzieci i młodzieży. Problemem jest zdekapitalizowany tor do jazdy na wrotkach przy SP 12, na którym trenują zawodnicy Vikinga. Mam nadzieję, że osiągane przez nich dobre wyniki sportowe, którymi promują Elbląg, sprawią, że władze miasta zmodernizują nasz tor. My postaramy się za to odwdzięczyć kolejnymi sportowymi osiągnięciami - stwierdza szkoleniowiec.