Delfin walczył w Giżycku (pływanie)

Dobra postawa elbląskich pływaków z UKS Delfin.

11 listopada w Giżycku na pływalni „Medyk” ponad 250 zawodników z siedmiu klubów województwa warmińsko-mazurskiego wzięło udział w zawodach o Puchar Burmistrza Giżycka. Bardzo dobrze spisali się tam pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego delfin Elbląg trenowani przez Tomasza Mizerskiego.
     Dwukrotnie wygrała Wiktoria Bieńkowska: na 200 m stylem klasycznym (2:52,41) i 200 m stylem zmiennym (2:47,76). Wygrywali też Filip Kaczyński oraz najmłodsze w ekipie, 10-latki Karolina Nowak (na 200 m klasykiem ) i Agata Zielińska (na 200 m zmiennym). Pozycje medalowe na poszczególnych dystansach wywalczyli również: Karina Zgiet, która była druga na 200 m stylem klasycznym i trzecia na 50 m „motylkiem”, Daria Kasprowicz (druga) na 200 m zmiennym wywalczyła i Mateusz Szewczyk (trzeci na 400 m stylem dowolnym). W tej samej konkurencji wśród dziewcząt 11-letnich drugie miejsce zajęła Klaudia Stankowska, a jej rówieśniczka Marta Gałuszewska na dystansie 200 m w stylu klasycznym była trzecia. Blisko podium był Artur Markowski, który zdecydowanie poprawił swoje wyniki plasując się na czwartym miejscu na dystansie 200 m stylem klasycznym.
     Drużynową rywalizację giżyckich zawodów kończyły sztafety, w których nasze ekipy zajmowały wysokie miejsca. Wśród dziewcząt w kategorii szkół podstawowych trzecie miejsce na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym wywalczyły: Agata Zielińska, Karolina Bukowska, Wiktoria Bieńkowska i Marta Gałuszewska, natomiast wśród chłopców na czwartym miejscu uplasowali się: Bartek Nowak, Artur Markowski, Filip Kaczyński i Mateusz Szewczyk.
     W klasyfikacji podsumowującej zawody w Giżycku w kategorii 11-latków pierwsze miejsce wywalczył Filip Kaczyński, w kategorii 10-latków drugie miejsce zajęła Karolina Nowak, a Karina Zgiet była trzecia. Wśród dziewcząt 12-letnich na drugim miejscu była Wiktoria Bieńkowska, a Bartosz Nowak w tej samej kategorii wśród chłopców był czwarty.