Derby dla Olimpii

Elbląg, Derby dla Olimpii

W inauguracyjnym meczu ekstraklasy młodzików doszło do derbów Elbląga. Olimpia zmierzyła się z Concordią. Ze zwycięstwa cieszyli się żółto-biało-niebiescy.

Olimpia 2006 to jedna z lepiej zapowiadających się drużyn młodzieżowych w Akademii. Zespół wygrał ligę jesienną, potwierdzał formę także zimą wygrywając halowe rozgrywki Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni trenera Cierlickiego wygrali również Legia-Bart Cup 2018 o puchar burmistrza Bartoszyce.
       - Bardzo ciężkie spotkanie do przerwy. Gra nam się nie układała, prezentowaliśmy się wolno i nasze ataki przeprowadzaliśmy środkiem boiska gdzie prawie całym zespołem ustawiona była Concordia - podsumował trener Olimpii Sebastian Cierlicki.
       Pierwszego gola strzeliły Słoniki, pewnie wykonując rzut karny. Autorem bramki był Radosław Lewandowski. Wynikiem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części meczu trener Cierlicki przeprowadził kilka roszad w składzie, które pobudzili zespół i inicjatywę przejęła Olimpia. Szybko strzelone dwie bramki otworzyły mecz. Żółto-biało-niebiescy prowadząc 2:1 zmusili Concordię do śmielszej gry. Na boisku powstawały przestrzenie, które wykorzystała Olimpia i udokumentowała przewagę strzelając kolejne dwie bramki. Warto dodać, że przy wyniku 4:1 rzut karny Concordii obronił bramkarz Olimpii Jakub Grzywacz.
       W następnej kolejce żółto-biało-niebiescy zagrają w Olsztynie z Żuri, obecnym liderem, który w pierwszej kolejce pokonali Żuri II aż 14:2.

Olimpia - Concordia 4:1
       Pietrusiński (dwie), Głowiński (dwie) - Lewandowski
       Olimpia: Buczkowski, Kulikowski, Winiarczyk, Prystupa, Tomankiewicz, Duda, Saunders, Roszak, Głowiński
       ponadto zagrali: Grzywacz, Pietrusiński, Aniśkowicz, Zabłocki, Zdrojewski

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl