Sobota 27-05-2017, imieniny Augustyna, Juliana

512 918 555

Jeden bażant bażantarni jeszcze nie czyni, ale zawsze to coś Jeden bażant bażantarni jeszcze nie czyni, ale zawsze to coś

Derby dla Syreny (okręgówka)

Na inaugurację rundy wiosennej w derbach podokręgu elbląskiego ostatnia w tabeli Syrena Młynary pokonała Wałsze Pieniężno 2:1. Słabiej natomiast spisały się dwa pozostałe zespoły z naszego regionu. Zarówno MGKS Tolkmicko jak i Zatoka Braniewo nie zdołały przywieźć ani jednego punktu z terenu rywali.

Piłkarze V ligi zainaugurowali rundę wiosenną. Najwięcej powodów do radości mają zawodnicy Syreny Młynary, którzy pokonali na własnym stadionie Wałszę Pieniężno 2:1. Mecz ten toczył się w bardzo trudnych warunkach na podmokłej, a momentami błotnistej murawie. W pierwszej połowie Syrena stworzyła kilka groźnych sytuacji jednak nie zakończyła ich zdobyciem bramki. Goście także mogą mówić o pechu, kiedy to piłka po strzale jednego z zawodników Wałszy trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy i po strzale Krzysztofa Machińskiego Syrena prowadziła 1:0. Radość nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie minutę później gapiostwo obrońców wykorzystał Łukasz Olszewski i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Trzy punkty zapewnił gospodarzom dopiero na dwie minuty przed końcem Wiesław Korzeb, który zachował zimną krew w polu karnym rywali i technicznym strzałem pokonał bramkarza Wałszy.
     Nie takiego początku rundy rewanżowej spodziewali się kibice w Tolkmicku. Ich zespół przegrał na wyjeździe z GKS Iława, zespołem który broni się przed spadkiem. Porażka jest o tyle bardziej bolesna, że podopieczni trenera Adama Fedoruka tracą już do lidera dwanaście punktów i o awans będzie bardzo ciężko. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w 30 minucie kiedy to bramkę dla gospodarzy strzelił Surowiec. Goście wprawdzie w kolejnych minutach uzyskali przewagę, jednak ich akcje nie przyniosły bramek. Mecz zakończył się wygraną iławian, którzy tym samym opuścili przedostatnie miejsc w tabeli.
     Spotkanie Startu Nidzica z Zatoką Braniewo, czyli dwóch zespołów aspirujących do awansu zakończyło się pewną wygraną gospodarzy. Wynik 3:0 nie odzwierciedla wprawdzie przebiegu gry, ale stawia braniewian w bardzo trudnej sytuacji. Po tej porażce Zatoka traci już sześć punktów do zespołu znajdującego się na trzecim miejscu i aż dziesięć do lidera.
     Gospodarze zaczęli ten mecz z wysokiego "c" i już po 25 minutach prowadzili 2:0. Autorem obu bramek był Radzimierski. Mimo że Zatoka praktycznie cały czas przeważała, to nie potrafiła jednak odwrócić losów meczu. Wynik spotkania na 3:0 ustalił tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Boguniecki.

Komplet wyników 16. kolejki: Grunwald Frygnowo - Warmiak Łukta 0:2 (0:1), Drwęca Samborowo - Czarni Rudzienice 1:0 (0:0), GKS Wikielec - Zamek Kurzętnik 1:1 (0:1), Olimpia Kisielice - Iskra Narzym 1:1 (1:1), Start Nidzica - Zatoka Braniewo 3:0 (2:0), Olimpia Olsztynek - Tęcza Miłomłyn 0:0, GKS Iława - MGKS Tolkmicko 1:0 (1:0), Syrena Młynary - Wałsza Pieniężno 2:1 (0:0).

• a gdzie omówienie zakończenia I ligi holowej piłki nożnej????!!!!
    0 0
    ......(2004-03-30)
  • Ależ po co przecież jakaś tam syrena/ostatnie miejsce w jakiejś tam lidze/ to pępek świata kilku osób
    0 0
    Georg(2004-03-30)
  • Nie gorączkujcie się. Szefcio zapewne szykuje obszerny artykuł o Lidze halowej, więc musi to trochę potrwać.
    0 0
    cierpliwy(2004-03-30)
  • Niech sobie w Młynarach na chodniku o tym napiszą . Elblągowi bliższe jest już chyba Tolkmicko, jakby nie było kurort
    0 0
    Gość z Tolkmicka(2004-03-30)
  • Ty z kurortu pojedź na Kapri a zobaczysz jak wygląda kurort .Ha , Ha , Ha , Ha , Ha ....................i jeszcze raz ha. Kiedy będą prysznice i toalety w waszym kurorcie .
    0 0
    Obieżyświat(2004-03-30)
  • Syrenko znowu fuks............do A-klasy marsz. Do gościa z Tolkmicka Pytanie- Wiesz kiedy napiszą więcej o drużynie z Twego miasta? Odpowiedź-Jak będzie grała z syrenką . Kiedy sprawozdanie z zakończenia I ligi
    0 0
    Niecierpliwy(2004-03-30)
  • O patałachach, co przegrywają z przedostatnią w tabeli drużyną, a wszystkim wszem i wobec mówią, że w tym roku awansują do IV ligi, nie ma co pisać. Popieram szefcia stronki.
    0 0
    hans kloss(2004-03-30)
  • Niecierpliwy tolkmicko to nie miasto wiec nie obrazaj prawdziwych mieszczuchow.
    0 0
    jestem z miasta(2004-03-30)
  • "ZATOKA"? Ponoć większość braniewian interesuje się poczynaniami dziwnego toworu jakim jest drużyna "No1". Grają w niej same "dziady", a wynikami zamykają gęby prawie wszystkim. Tak trzymać!!!