Derby dla Syreny (okręgówka)

Na inaugurację rundy wiosennej w derbach podokręgu elbląskiego ostatnia w tabeli Syrena Młynary pokonała Wałsze Pieniężno 2:1. Słabiej natomiast spisały się dwa pozostałe zespoły z naszego regionu. Zarówno MGKS Tolkmicko jak i Zatoka Braniewo nie zdołały przywieźć ani jednego punktu z terenu rywali.

Piłkarze V ligi zainaugurowali rundę wiosenną. Najwięcej powodów do radości mają zawodnicy Syreny Młynary, którzy pokonali na własnym stadionie Wałszę Pieniężno 2:1. Mecz ten toczył się w bardzo trudnych warunkach na podmokłej, a momentami błotnistej murawie. W pierwszej połowie Syrena stworzyła kilka groźnych sytuacji jednak nie zakończyła ich zdobyciem bramki. Goście także mogą mówić o pechu, kiedy to piłka po strzale jednego z zawodników Wałszy trafiła w poprzeczkę. W drugiej połowie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy i po strzale Krzysztofa Machińskiego Syrena prowadziła 1:0. Radość nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie minutę później gapiostwo obrońców wykorzystał Łukasz Olszewski i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Trzy punkty zapewnił gospodarzom dopiero na dwie minuty przed końcem Wiesław Korzeb, który zachował zimną krew w polu karnym rywali i technicznym strzałem pokonał bramkarza Wałszy.
     Nie takiego początku rundy rewanżowej spodziewali się kibice w Tolkmicku. Ich zespół przegrał na wyjeździe z GKS Iława, zespołem który broni się przed spadkiem. Porażka jest o tyle bardziej bolesna, że podopieczni trenera Adama Fedoruka tracą już do lidera dwanaście punktów i o awans będzie bardzo ciężko. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w 30 minucie kiedy to bramkę dla gospodarzy strzelił Surowiec. Goście wprawdzie w kolejnych minutach uzyskali przewagę, jednak ich akcje nie przyniosły bramek. Mecz zakończył się wygraną iławian, którzy tym samym opuścili przedostatnie miejsc w tabeli.
     Spotkanie Startu Nidzica z Zatoką Braniewo, czyli dwóch zespołów aspirujących do awansu zakończyło się pewną wygraną gospodarzy. Wynik 3:0 nie odzwierciedla wprawdzie przebiegu gry, ale stawia braniewian w bardzo trudnej sytuacji. Po tej porażce Zatoka traci już sześć punktów do zespołu znajdującego się na trzecim miejscu i aż dziesięć do lidera.
     Gospodarze zaczęli ten mecz z wysokiego "c" i już po 25 minutach prowadzili 2:0. Autorem obu bramek był Radzimierski. Mimo że Zatoka praktycznie cały czas przeważała, to nie potrafiła jednak odwrócić losów meczu. Wynik spotkania na 3:0 ustalił tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Boguniecki.

Komplet wyników 16. kolejki: Grunwald Frygnowo - Warmiak Łukta 0:2 (0:1), Drwęca Samborowo - Czarni Rudzienice 1:0 (0:0), GKS Wikielec - Zamek Kurzętnik 1:1 (0:1), Olimpia Kisielice - Iskra Narzym 1:1 (1:1), Start Nidzica - Zatoka Braniewo 3:0 (2:0), Olimpia Olsztynek - Tęcza Miłomłyn 0:0, GKS Iława - MGKS Tolkmicko 1:0 (1:0), Syrena Młynary - Wałsza Pieniężno 2:1 (0:0).