Derby dla Techtransu (piłka ręczna)

Elbląg, Derby dla Techtransu (piłka ręczna)

W sobotę w derbach Elbląga lepszy okazał się Techtrans Darad, który pokonał Truso 42:20 (19:12). Od początku do końca meczu przewaga bardziej doświadczonych szczypiornistów Techtransu była niepodważalna.

Spora liczba kibiców przyszła w sobotę do hali MOS-u, by obejrzeć derby Elbląga pomiędzy Techtransem a Truso. Tylko w pierwszych minutach debiutujący w rozgrywkach II ligi piłkarze Truso dotrzymywali kroku swoim bardziej doświadczonym kolegom. Na tablicy wyników dwukrotnie mieliśmy remis 1:1 i 2:2. Jednak od siódmej minuty zaczęła się fantastyczna gra Techtransu, w barwach którego zagrało dwóch zawodników z Kwidzyna: Cezary Rydel i Mariusz Babicki. Obaj ci piłkarze już w ubiegłym sezonie pokazali się z dobrej strony kibicom w Elblągu. W ciągu zaledwie kilku minut podopieczni trenera Ludwika Fonferka zwiększyli przewagę do kilku bramek. Warto zauważyć, że w tym czasie Techtrans bardzo dobrze i co najważniejsze skutecznie grał w ataku. Młodzi szczypiorniści Truso nie potrafili poradzić sobie z doświadczoną obroną rywali. Grali mało skutecznie, a momentami nawet bojaźliwie. Już do przerwy Techtrans prowadził różnicą siedmiu bramek.
     Po zmianie stron aspirujący do awansu do I ligi Techtrans jeszcze bardziej podkręcił tempo i na wyniki takiej gry nie trzeba było długo czekać. Szybko zdobywane bramki sprawiły, że w 52 min. prowadzili już 36:17. Zaskoczeni takim obrotem sprawy piłkarze Truso kompletnie nie potrafili poradzić sobie z rozpędzonymi rywalami. Ostatecznie mecz zakończył się dwudziestodwubramkowym zwycięstwem Techtransu, który tym samym potwierdził, że poważnie myśli o pierwszej lidze.

Truso Elbląg - Techtrans Darad Elbląg 20:42 (12:19)

Truso: Stankiewicz, Humla Pietrucin - Legan 2, Korzeniowski 3, Kozik, Sieńkowski 4, Wasilewski 1, Kaczkowski, Makowski 1, Kancelarczyk 6, Ostachowski, Dukszto 1, Kulik 2.
     Techtrans: Korzeniowski, Szczepanik, Kozik - Minkiewicz 10, Roszkowski 6, Dąbrowski 5, Lenarczyk 4, Babicki 4, Długosz 6, Rydel 3, Januszewski 4, Laskowski, Stypułkowski, Janowicz.

Komplet wyników 3. kolejki: KS Żukowo - SMS II Gdańsk 27:25, Legia Chełmża - Cuiavia Inowrocław 26:25, BKPR Bydgoszcz - Cartusia Kartuzy 39:17, Kasztelan Sierpc - Sokół Kościerzyna 27:20, MKS Brodnica - Hetman Gniew 27:39, Truso Elbląg - Techtrans Darad Elbląg 20:42 (12:19). Pauzowała: Politechnika Gdańsk.