Sobota 18-11-2017, imieniny Karoliny, Romana

512 918 555

Park Dolinka Park Dolinka

Do zwycięstwa było bardzo blisko (piłka ręczna)

W I-ligowym pojedynku piłkarzy ręcznych elbląski Wójcik Meble Techtrans przegrał 31:33 (15:16) z wiceliderem AS-BAU Śląsk Wrocław. Ten mecz można było wygrać, gdyby w ostatnich kilkudziesięciu sekundach elblążanie wykorzystali trzy okazje do zdobycia bramek.

Drużyna gości rozpoczęła pojedynek od serii celnych rzutów na bramkę elblążan, a gospodarze do 5. minuty nie potrafili zdobyć bramki. Pierwszy zrobił to Leszek Michałów z karnego, a jego tropem poszli Maciej Borsukowicz i Filip Korzeniowski i po 7 minutach goście prowadzili tylko 4:3. Szansy na wyrównanie z karnego nie wykorzystał Borsukowicz, ale po chwilowej przewadze Śląska elblążanie zagrali skutecznie i w 17. minucie, po trafieniu Damiana Malandego, notowano remis 8:8. Czas, jaki wykorzystał szkoleniowiec gości, zaprocentował kolejną, kilkubramkową przewagą zespołu gości, ale w końcówce pierwszej odsłony ponownie elblążanie zmniejszyli dystans bramkowy.
     Wydawało się, że po wznowieniu gry Techtrans ruszy do zdecydowanego szturmu na bramkę wrocławian, lecz w drużynie gości ciężar gry wziął na siebie Mariusz Gujski. To przede wszystkim dzięki jego snajperskim umiejętnościom Śląsk w 45. minucie prowadził 26:20. Od tego momentu pogoń za rywalami rozpoczęli szczypiorniści z Elbląga. W 51. minucie po bramce Michała Derdzikowskiego było już tylko 29:26 dla gości. W 58. minucie ten sam zawodnik zdobył kontaktową bramkę na 31:32. Szansy na remis najpierw nie wykorzystał Korzeniowski, po nim Borsukowicz i Fonferek. Szalę zwycięstwa na stronę wrocławian przechylił były zawodnik Techtransu Mariusz Gujski, ustanawiając wynik meczu.

Składy i bramki
     Techtrans: Z. Korzeniowski, Stankiewicz - Michałów 2, Derdzikowski 3, Perwenis 3, Borsukowicz 7, F. Korzeniowski 5, Januszewski 1, Kwiatkowski 1, Roszkowski 5, Maluchnik, Fonferek, Malandy 4. Trener Dariusz Lotkowski. Kary 10 min.
     Śląsk: Młoczyński, Stachera, Chodowski - Czyżewski, Marciniak 2, Gujski 9, Haczkiewicz 6, Rutkowski, Świątek 5, Frąszczak 8, Jedziniak 3, Jaszka. Trener Tadeusz Jednoróg. Kary 6 min.
     Sędziowali: Dariusz Mroczkowski, Jakub Mroczkowski (Sieradz). Widzów 50.