512 918 555

Studniówki

Pączki są!!!! Pączki są!!!!

Dobra forma przed Mistrzostwami Europy (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Dobra forma przed Mistrzostwami Europy (wrotkarstwo szybkie) Daniel Mazurek z elbląskiego Vikinga prowadzi stawkę wrotkarzy w wyścigu na torze Benatky.

W Otwartych Mistrzostwach Czech we wrotkarstwie szybkim uczestniczyło ponad 230 zawodników z Niemiec, Węgier, Czech i Polski. Startowała też z powodzeniem narodowa reprezentacja Polski, z wrotkarzami z Elbląga w składzie, dla której był to ostatni, dodajmy udany, sprawdzian przed rozpoczynającymi się w nadchodzącą sobotę Mistrzostwami Europy w Danii.

Mistrzostwa w miejscowości Benatky koło Pragi były dla kadry narodowej wrotkarzy zwieńczeniem zgrupowania w Szklarskiej Porębie. Udział w zawodach wykazał dobre przygotowanie reprezentantów do Mistrzostw Europy. Wyborną formę zademonstrował kadrowicz Daniel Mazurek z Vikinga Elbląg. Wygrał wyścigi juniorów „B” na dystansach 3000, 1500 i 500 m, był drugi na 5000 m na punkty, a w efekcie zdobył złoty medal w wieloboju z tytułem Międzynarodowego Mistrza Czech. Na medalowych miejscach zawody ukończyli kolejni kadrowicze: Andrzej Adamski z Orlicy Duszniki Zdrój i Artur Kisielewski z elbląskiego Vikinga. Miejsce siódme w wieloboju zajął kadrowicz Piotr Sowa, również z Vikinga. O dominacji kadry polskich juniorów w zawodach świadczy pierwsze miejsce sztafety w składzie: Daniel Mazurek, Artur Kisielewski i Andrzej Adamski. Poniżej poziomu swoich podopiecznych nie wypadało startować w zawodach Ryszardowi Białkowskiemu, trenerowi reprezentacji wrotkarzy. Był najlepszy w swojej kategorii wiekowej weteranów.
     - Udało się wygrać - mówi skromnie Białkowski, który wrócił z Czech do Elbląga, by przepakować bagaże przed wyjazdem na mistrzostwa do Danii. - Najbardziej cieszą dobre wyniki wrotkarzy, bo to oznacza, że forma zwyżkuje i powinna osiągnąć dobry stan w czasie rozgrywania zawodów w Danii.
     Czeskie mistrzostwa były okazja do międzynarodowej konfrontacji umiejętności także dla zawodników trenujących wrotki w elbląskich klubach Orzeł i Viking. W juniorach „A”, wyścigi na 500 i 1500 m oraz na 5000 i 10 000 m na punkty, trzynaste miejsce w wieloboju zajął Michał Bachanek (Viking). Zawodnicy Vikinga w juniorach „B” uplasowali się na miejscach: 15. Sylwester Angowski, 18. Mateusz Brydziński, 19. Mateusz Skowron. W wyścigach juniorów „C” na dystansach 500, 1000 i 1500 m oraz na 3000 m na punkty sklasyfikowano wrotkarzy Vikinga na miejscach: 6. Łukasz Mazurek, 9. Marcin Bachanek, 11. Maciej Skowron. Dziewczynki, juniorki „D” z Elbląga zajęły miejsca: 8. Dorota Kisielewska (Viking), 17. Marika Surowiec (Orzeł), 18. Paulina Ignatowicz, 21. Aniela Dymiszkiewicz (obie Viking). W juniorkach „E” po wyścigach na dystansach 500, 1000 i 300 m okazało się, że brązowy medal w wieloboju zdobyła Weronika Surowiec z elbląskiego Orła, dla której jest to pierwsze tak znaczące, międzynarodowe, sportowe wyróżnienie. Dziewczynki startowały także w biegu sztafetowym, a ekipa Vikinga - Dorota Kisielewska, Paulina Ignatowicz i Aniela Dymiszkiewicz - zajęła piąte miejsce. W sztafetowym wyścigu juniorów „B” czwarty był Viking 2 (Brydziński, Angowski, Sowa), a szósty Viking 1 (Skowron, Bachanek i Ł. Mazurek).

• Weronika Surowiec na dystansach 1000 300 500 metrów zajęła 3 miejsce co w klasyfikacji ogólnej dało 3 miejsce a miejscach na podium decydowały setne sekundy. NATOMIAST PIOTR SOWA NIE JEST ZAWODNIKIEM UKS VIKING TYLKO KS ORZEŁ ELBLąG