Dobry klimat na siatkówkę

Zwycięstwem reprezentacji II LO zakończył się rozgrywany w naszym mieście III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt “Siata 2003”. Zdaniem Adama Matwiejczuka, organizatora imprezy, tegoroczne zawody były atrakcyjne i pełne ciekawych spotkań.

Już po raz trzeci rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej dla dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku w zawodach wystartowały reprezentacje następujących szkół: I LO, II LO III LO oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.
     Najlepiej z tej stawki zaprezentowały się dziewczęta z II LO, które z kompletem zwycięstw i bez straty seta wywalczyły pierwsze miejsce. W pierwszym swoim meczu reprezentacja II LO gładko pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 2:0 w setach 25:9 i 25:21. Dużo trudniej było już w drugim spotkaniu, gdzie ich rywalkami były siatkarki III LO. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie trwała zacięta i wyrównana walka. Dopiero w końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły zawodniczki II LO wygrywając cały mecz 2:0 w setach 25:23 i 25:21.
     Na drugim miejscu w turnieju z dwoma zwycięstwami uplasowała się ekipa I LO.
     - Był to już trzeci turniej z kolei, który nie dość, że był bardzo atrakcyjny, to jeszcze pełen ciekawych wyników - stwierdził po zawodach Adam Matwiejczuk, organizator imprezy. - Choć powtórzyła się kolejność z finału tegorocznej Licealiady, to wyniki były znacznie różne. Miejsca od 2 do 4 zajęły zespoły, które zanotowały po jednym zwycięstwie i dwie porażki. Kolejność wyznaczył stosunek zdobytych i przegranych setów. Tylko reprezentacja II LO okazała się drużyną nie do pokonania. Nie straciła nawet seta, choć zwycięstwa nie przyszły łatwo. Uważam, że także w damskiej siatkówce poziom idzie do góry, a dobry klimat na siatkówkę w II LO trwa nadal.

Wyniki spotkań: ZSE - II LO 0:2 (9:25, 21:25); I LO - III LO 2:0 (25:22, 25:23); ZSE - I LO 2:1 (25:22, 20:25, 15:5); II LO - III LO 2:0 (25:23, 25:21); III LO - ZSE 2:0 (29:27, 25:15), I LO - II LO 0:2 (22:25, 16:25).

Końcowa kolejność turnieju:
     1.II Liceum Ogólnokształcące
     2.I Liceum Ogólnokształcące
     3.III Liceum Ogólnokształcące
     4.Zespół Szkół Ekonomicznych

Zwycięski zespół II LO zagrał w składzie: Anna Ciołek, Anna Dąbrowska, Katarzyna Zięba, Aleksandra Bokuniewicz, Martyna Mielke, Izabela Gałecka, Katarzyna Wilma, Paulina Witek, Daria Polańska, Jowita Jaroszewicz.