Wtorek 28-03-2017, imieniny Anieli, Jana

512 918 555

Cerkiew Cerkiew

Druga porażka Techtransu (piłka ręczna)

Niezbyt dobrze rundę rewanżową rozpoczęli szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg. Tydzień temu podopieczni Grzegorza Czapli, przegrali we własnej hali z niżej notowanym zespołem Aluminium Konin, a w ubiegłą sobotę ulegli w meczu wyjazdowym Tęczy Kościan 21:28 (11:15).

Chyba nikt w Elblągu nie przypuszczał, że II-ligowi piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg zaczną rundę rewanżową od dwóch porażek. Niestety tak się jednak stało. Najpierw tydzień temu pechowo przegrali z niżej notowanym Aluminium, a teraz - z Tęczą.
     Pierwsze minuty meczu w Kościanie nie zapowiadały, że elblążanie nie zdobędą w tym meczu punktów. Techtrans wystąpił wprawdzie bez dwóch podstawowych zawodników (Tkaczyka i Stypułkowskiego), ale za to z bramkarzem Zenonem Korzeniowskim, który tego dnia miał rozegrać pierwszy mecz w barwach I-ligowej Warmii Traveland Olsztyn. Niestety jego występ w olsztyńskim zespole nie doszedł do skutku ponieważ zgody na jego przejście nie wyraziła jeszcze komisja ds. zmiany barw klubowych Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
     Po pierwszych 10. min. Techtrans ku zdziwieniu miejscowej publiczności prowadził 7:3. Czterobramkowa przewaga gości to przede wszystkim zasługa dobrej gry w obronie i skutecznych kontrataków. Niestety z minuty na minutę gospodarze coraz bardziej zmniejszali przewagę by wreszcie w 20. min. doprowadzić do remisu 9:9. W końcówce pierwszej połowy Tęcza jeszcze bardziej podkręciła tempo, co przyniosło efekt w postaci sześciu bramek. Techtrans na ten atak odpowiedział tylko dwoma celnymi trafieniami i do przerwy przegrywał czterema bramkami.
     Po zmianie stron inicjatywa należała już tylko do gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę bramkową. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu drugiej części gry Tęcza zwiększyła już przewagę do 10 bramek 12:22 i stało się jasne, że o dwa punkty będzie w tym meczu niezmiernie trudno. W końcówce napór gospodarzy nie zmalał, jednak bardzo dobra postawa w bramce Zenka Korzeniowskiego sprawił, że elblążanie nie przegrali jeszcze wyżej tego meczu.
     Porażka z Tęczą praktycznie przekreśla jakiekolwiek szansę elbląskiego zespołu na wywalczenie awansu do I ligi. Jeśli Techtrans nadal będzie tak słabo spisywał się na boisku to będzie nawet ciężko znaleźć się w pierwszej trójce tegorocznych rozgrywek.

Tęcza Kościan - Techtrans Darad Elbląg 28:21 (15:11)

Techtrans Darad: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 4, Laskowski 3, Lenarczyk 4, Woźniak 2, Ł. Janowicz 1, Długosz 7, Szarłowski, Januszewski, T. Janowicz, Czapla, Derdowski

Komplet wyników 13. kolejki: Victoria Bartoszyce - Patria Buk 29:26, Aluminuim Konin - Orlen II Płock 21:25, Komandor Bydgoszcz - Nielba Wągrowiec 29:28, Bosman Gwardia Koszalin - Jurand Ciechanów 35:25, Cuiavia Inowrocław - Huragan Morąg 27:21, Tęcza Kościan - Techtrans Darad Elbląg 28:21

• Itu się mylisz, bo ja i 6 moich znajomych tak właśnie przypuszczało. A w radiu El mówiono, że można było się tego spodziewać. A w Vectrze komentowano jeszcze przed, że napewno tak będzie (Minkiewicz).
    0 0
    Drzazga(2002-02-12)
  • Pechowo przegrali ? A można przegrać szczęśliwie?
    0 0
    Zadra(2002-02-12)
  • Pierwsze minuty meczu w Kościanie nie zapowiadały, że elblążanie nie zdobędą w tym meczu punktów. Pierwsze minuty meczu w Kościanie zapowiadały, że elblążanie zdobędą w innym meczu punkty.
    0 0
    podszywaczktor(2002-02-12)
  • ...
    0 0
    podszywaczAktor(2002-02-12)
  • Do podszywaczAktor: tak, tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka tak? Szkoda mi ciebie gościu.
    0 0
    To mówiłem ja-Jarząbek Wacław(2002-02-12)
  • ... a moim zdaniem to trzecia porażka na trzy mecze w tej rundzie. Módlcie się byśmy coś w tej rundzie wygrali (chyba, że zmieni się trener).