Druga porażka Techtransu (piłka ręczna)

Niezbyt dobrze rundę rewanżową rozpoczęli szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg. Tydzień temu podopieczni Grzegorza Czapli, przegrali we własnej hali z niżej notowanym zespołem Aluminium Konin, a w ubiegłą sobotę ulegli w meczu wyjazdowym Tęczy Kościan 21:28 (11:15).

Chyba nikt w Elblągu nie przypuszczał, że II-ligowi piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg zaczną rundę rewanżową od dwóch porażek. Niestety tak się jednak stało. Najpierw tydzień temu pechowo przegrali z niżej notowanym Aluminium, a teraz - z Tęczą.
     Pierwsze minuty meczu w Kościanie nie zapowiadały, że elblążanie nie zdobędą w tym meczu punktów. Techtrans wystąpił wprawdzie bez dwóch podstawowych zawodników (Tkaczyka i Stypułkowskiego), ale za to z bramkarzem Zenonem Korzeniowskim, który tego dnia miał rozegrać pierwszy mecz w barwach I-ligowej Warmii Traveland Olsztyn. Niestety jego występ w olsztyńskim zespole nie doszedł do skutku ponieważ zgody na jego przejście nie wyraziła jeszcze komisja ds. zmiany barw klubowych Związku Piłki Ręcznej w Polsce.
     Po pierwszych 10. min. Techtrans ku zdziwieniu miejscowej publiczności prowadził 7:3. Czterobramkowa przewaga gości to przede wszystkim zasługa dobrej gry w obronie i skutecznych kontrataków. Niestety z minuty na minutę gospodarze coraz bardziej zmniejszali przewagę by wreszcie w 20. min. doprowadzić do remisu 9:9. W końcówce pierwszej połowy Tęcza jeszcze bardziej podkręciła tempo, co przyniosło efekt w postaci sześciu bramek. Techtrans na ten atak odpowiedział tylko dwoma celnymi trafieniami i do przerwy przegrywał czterema bramkami.
     Po zmianie stron inicjatywa należała już tylko do gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę bramkową. Niespełna dziesięć minut po wznowieniu drugiej części gry Tęcza zwiększyła już przewagę do 10 bramek 12:22 i stało się jasne, że o dwa punkty będzie w tym meczu niezmiernie trudno. W końcówce napór gospodarzy nie zmalał, jednak bardzo dobra postawa w bramce Zenka Korzeniowskiego sprawił, że elblążanie nie przegrali jeszcze wyżej tego meczu.
     Porażka z Tęczą praktycznie przekreśla jakiekolwiek szansę elbląskiego zespołu na wywalczenie awansu do I ligi. Jeśli Techtrans nadal będzie tak słabo spisywał się na boisku to będzie nawet ciężko znaleźć się w pierwszej trójce tegorocznych rozgrywek.

Tęcza Kościan - Techtrans Darad Elbląg 28:21 (15:11)

Techtrans Darad: Korzeniowski, Szczepanik - Roszkowski 4, Laskowski 3, Lenarczyk 4, Woźniak 2, Ł. Janowicz 1, Długosz 7, Szarłowski, Januszewski, T. Janowicz, Czapla, Derdowski

Komplet wyników 13. kolejki: Victoria Bartoszyce - Patria Buk 29:26, Aluminuim Konin - Orlen II Płock 21:25, Komandor Bydgoszcz - Nielba Wągrowiec 29:28, Bosman Gwardia Koszalin - Jurand Ciechanów 35:25, Cuiavia Inowrocław - Huragan Morąg 27:21, Tęcza Kościan - Techtrans Darad Elbląg 28:21