Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda

Dwa mecze Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Dwa mecze Startu (piłka ręczna) Start grał ostatni raz w Elblągu ponad miesiąc temu i pokonał wysoko Ruch (Fot.AD)

W sobotę 13 listopada w hali CSB odbędą się dwa mecze piłki ręcznej. Jako pierwszy o godz 15 na parkiet wybiegnie drugi zespół Startu, który podejmie lidera I ligi Słupię Słupsk. Dwie godziny później o kolejne punkty w rozgrywkach PGNiG Superligi zagrają szczypiornistki Startu i Zgody Ruda Śląska.

Trudny przeciwnik
     Rezerwy Startu przegrały tydzień temu w Warszawie z AZS AWF, lecz ciężko było o lepszy wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nasze zawodniczki spędziły na ławce kar aż 32 minuty. Grając ponad połowę meczu w osłabieniu elblążanki pomimo ambicji musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 33-36.W zupełnie innym nastroju przystąpią do sobotniego meczu słupszczanki. Słupia, co prawda straciła w ostatnim spotkaniu pierwszy punkt w sezonie remisując w Gdańsku z AZS AWF 34-34, lecz wydaje się być faworytem w walce o awans do PGNiG Superligi.
     Start na fali
     Przed tygodniem mało kto spodziewał się, że nasze szczypiornistki przywiozą korzystny wynik z Lubina. Wszak rywalem elblążanek było Zagłębie, które w poprzednich meczach obecnego sezonu wygrywało pewnie wszystkie mecze. Start sprawił swoim kibicom miłą niespodziankę, a w ostatniej minucie nawet prowadził dwoma bramkami. Po rzucie Kingi Byzdry w ostatniej sekundzie skończyło się remisem, co i tak można uznać za sukces. Zgoda w poprzedniej kolejce zremisowała na własnym parkiecie 30-30 z Piotrcovią i mając na koncie pięć punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli. Start jest z ośmioma punktami na 6 miejscu, a sobotni mecz będzie dla niego szansą na złapanie kontaktu z czołówką.
  • Start II tylko i aż zremisował, a podobno był z góry skazany na pożarcie, zawsze wierzyłem w ich umiejętności i wolę walki, a zmocnienie tej drużyny bramkarką to chyba lekki żart ze strony trenere Drużkowskiego, nie ujmując nic Marcie M, bramkarek to akurat nie brakuje w tej drużynie, BRAWO DZIEWCZYNY pokazałyście pazur życzę dalszych sukcesów, zbierając takie doświadczenia będziecie wielkie- Kibic