Dwa medale (lekka atletyka)

Aleksandra Nowak zdobyła srebrny, a Wioleta Gronkiewicz - brązowy medal podczas halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Obie zawodniczki są reprezentantkami MKS Truso Elbląg.

Przez dwa dni w Spale rozgrywane były halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce juniorów i juniorów młodszych. W silnie obsadzonych zawodach wystartowało ośmiu zawodników MKS Truso Elbląg, cztery zawodniczki i czterech zawodników. Najlepiej z naszej reprezentacji wystartowały dwie elblążanki. Juniorka Aleksandra Nowak w biegu na 3 tys. metrów na mecie zjawiła się jako druga, zdobywając srebrny medal. Natomiast juniorka młodsza Wioleta Gronkiewicz w biegu na 200 metrów stanęła na najniższym stopniu podium ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy 25,76.
     - Jest to impreza rangi mistrzowskiej i trudno jest, by na osiem startujących osób wszystkie zdobyły medale - twierdzi Andrzej Trybiński, trener lekkiej atletyki w MKS Truso. - Reszta naszych reprezentantów zajęła miejsca od 8 do 15, ale myślę, że jak na taką skalę imprezy są to miejsca naprawdę bardzo dobre.