Elbląg, Dwa razy Sierechan (IV liga)

Do udanych mogą zaliczyć miniony weekend zespoły z naszego regionu uczestniczące w rozgrywkach IV ligi. Zarówno Polonia Bart-Ex Pasłęk jak i Błękitni Orneta zdołali wywalczyć komplet punktów.

Polonia Bart-Ex Pasłęk - Orlęta Reszel 2:0 (1:0)
     1:0 - Sierechan (20.), 2:0 - Sierechan (50.)

Bardzo dużą skutecznością popisał się w tym meczu Marcin Sierechan, zawodnik nie tak dawno grający w Olimpii Elbląg. Sierechan zdobył dwie bramki, czym zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Początek meczu nie zapowiadał jednak łatwego zwycięstwa gospodarzy. Pierwszą groźną akcję już w 8. min przeprowadziły Orlęta, jednak strzał Wicińskiego przeszedł tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Adama Urbanowicza. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, przekonali się goście w 20. min gry. Po dośrodkowaniu Siemaszki do piłki doszedł Marcin Sierechan i będąc około 10. metrów od bramki strzelił z pierwszej piłki nie do obrony. Po starcie bramki goście ruszyli do ataków. W 26. min po składnej akcji i strzale Jałoszewskiego gospodarzy od utraty bramki uratowała poprzeczka. Do końca pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze sytuacje, by zmienić rezultat, ale zabrakło skuteczności.
     W drugiej odsłonie ponownie od mocnego uderzenia rozpoczęli pasłęczanie. W dogodnej sytuacji znalazł się ponownie Sierechan, jednak fatalnie przestrzelił z 5 metrów. Napastnik Polonii w pełni zrehabilitował się niespełna cztery minuty później, kiedy po podaniu Licznerskiego strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu ustalając wynik na 2:0.

Błękitni Orneta - Płomień Znicz Biała Piska 3:0 (1:0)
     1:0 - Jaroń (36.), 2:0 - Włodarczyk (61.), 3:0 - Skowyrski (68.)

Nadal trwa marsz w górę tabeli Błękitnych Orneta, którzy po ostatnim zwycięstwie znajdują się już na piątym miejscu. Jednak zwycięstwo w meczu ze znacznie niżej notowanym Płomieniem nie przyszło tak łatwo. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a zespół trenera Stanisława Fijarczyka, nie potrafił przedrzeć się przez szczelną obronę gości. Wreszcie w 36. min gospodarze po raz pierwszy stworzyli groźną akcję pod bramką rywali i zdołali zdobyć bramkę. Po dośrodkowaniu Włodarczyka Jaroń z 7. metrów posłał piłkę głową do siatki. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.
     W drugiej połowie ornecianie zagrali już bardziej odważnie, co w konsekwencji przyniosło im jeszcze dwie bramki. Najpierw w 61. min przypomniał o sobie Włodarczyk, który podwyższył na 2:0, a siedem minut później celnym strzałem popisał się Skowyrski ustalając wynik meczu na 3:0. Na dziesięć minut przed końcem czerwoną kartką został ukarany zawodnik Błękitnych Daukszewicz. Mimo przewagi liczebnej zespół gości nie potrafił zdobyć nawet bramki kontaktowej.

Komplet wyników 11. kolejki: Jeziorak Iława - Start Nidzica 6:2 (2:2), Mrągowia Mrągowo - Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (1:0), Czarni Małdyty - Tęcza Biskupiec 2:1 (0:1), Motor Lubawa - Start Działdowo 0:0, Granica Kętrzyn - Olimpia Olsztynek 0:1, Warmia i Mazury Olsztyn - Sokół Ostróda 0:2 (0:0), Błękitni Orneta - Płomień Znicz Biała Piska 3:0 (1:0), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Orlęta Reszel 2:0 (1:0). Mecz Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto - Mazur Ełk - przełożony na środę 2 października.