Dymisja trenera (okręgówka)

Po porażce na własnym boisku 0:5 z Iskrą Narzym trener Syreny Młynary Paweł Karpowicz podał się do dymisji. Takich problemów i dylematów nie mieli natomiast trenerzy Concordii Elbląg i Zatoki Braniewo, gdyż ich zespoły wywalczyły komplet punktów.

W 8. kolejce spotkań najmniej powodów do zadowolenia mają piłkarze Syreny Młynary. Nie dość że przegrali przed własną publicznością aż 0:5 z Iskra Narzym, to jeszcze do dymisji podał się trener Paweł Karpowicz. Pod wielkim znakiem zapytania stoi także mecz pucharowy z Olimpią Elbląg, gdyż zdaniem pasłęckiej policji stadion w Młynarach nie jest bezpieczny i przygotowany na przyjmowanie kibiców gości. Wracając jednak do samego meczu to wyrównana walka toczyła się przez pierwsze pół godziny. Jednak wystarczyły dwie minuty, by goście mieli spore powody do radości. W 30. min. bramkarza Syreny pokonał Nadarzyński, a chwilę później tego samego dokonał Bęcławski i Iskra prowadziła 2:0. Po zmianie stron gospodarze odkryli się, przez co zostali skarceni. W 51. min. wprawdzie padła bramka samobójcza, ale w 69 i 80 min. do siatki Syreny trafiali już piłkarze Iskry wygrywając aż 5:0.

Spokojne zwycięstwa
     Bez większych problemów kolejne trzy punkty zainkasowała Concordia Elbląg. Podopieczni trenera Przemysława Marusy tylko w pierwszej połowie męczyli się z rywalami. Po zmianie stron na boisku dominowali już tylko gospodarze, a piłkarze Dziadka Ossa Biskupiec Pomorski w wielu sytuacjach mogli się jedynie przyglądać grze rywali. Wynik spotkania otworzył w 57 minucie Bykowski. Natomiast w ciągu dwóch minut swoje umiejętności strzeleckie zaprezentował Młynik. Były zawodnik Olimpii Elbląg pokonał bramkarza gości w 74 i 76 min. ustalając wynik meczu na 3:0.
     Trzy punkty wywalczyła także Zatoka Braniewo, która pokonała na wyjeździe Wałszę Pieniężno 0:1. Przez większą część spotkania stroną przeważającą byli braniewianie, którzy stworzyli mnóstwo podbramkowych sytuacji. Niestety żadnej z nich nie potrafili wykorzystać, gdyż na ich drodze stawał albo bramkarz gospodarzy, albo obrońcy. Wreszcie w 89. min. sztuka ta udała się Ptaszyńskiemu, który tym samym zapewnił Zatoce cenne trzy punkty.

Remis i porażka
     O sporym pechu mogą mówić piłkarze Błękitnych Orneta, którzy - mimo że byli zespołem nieco lepszym - nie zdołali wywalczyć nawet jednego punktu w meczu z niżej notowaną Żabianką Żabi Róg. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, który w 28. min. po rzucie karnym wykonywanym przez Żmijewskiego wyszli na prowadzenie 1:0. Kiedy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się prowadzeniem Błękitnych, tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Kikoła. Po zmianie stron przewaga należała do Błękitnych, jednak podopieczni trenera Wacława Szczęcha nie byli w stanie wykończyć stwarzanych przez siebie sytuacji. Uczynili to natomiast gospodarze, a dokładnie Zmiarowski, który wykończył jeden z nielicznych ataków Żabianki. Mecz zakończył się wygraną ekipy z Żabiego Rogu, dla którego było to drugie zwycięstwo w tym sezonie.
     Podziałem punktów zakończył się natomiast mecz, w którym Ewingi Zalewo podejmowały MGKS Tolkmicko. Mimo że mecz ten był bardzo wyrównany to w 28. min. po bramce Olszewskiego gospodarze wyszli na prowadzenie. Wynik ten utrzymywał się ż do 93. minuty, kiedy to sędzia podyktował rzut karny dla podopiecznych trenera Janusza Buczkowskiego. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Gryka i MGKS wywiózł szczęśliwy remis z Zalewa.

Komplet wyników 8. kolejki: Syrena Młynary - Iskra Narzym 0:5 (0:2), Czarni Rudzienice - GKS Wikielec 1:4 (0:0), Concordia Elbląg - Dziadek Biskupiec Pom. 3:0 (0:0), Wałsza Pieniężno - Zatoka Braniewo 0:1 (0:0), Żabianka Żabi Róg - Błękitni Orneta 2:1 (1:1), GSZS Rybno - GKS Stawiguda 2:2 (0:2), Zamek Kurzętnik - Tęcza Miłomłyn 4:0 (1:0), Ewingi Zalewo - MGKS Tolkmicko 1:1 (1:0).