UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziedzictwo zamknięte w drewnie

 
Elbląg, Dziedzictwo zamknięte w drewnie
fot. nadesłana

W piątek, 2 listopada, w CSE „Światowid” rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyło się 5 listopada w Galerii Nobilis.

Organizatorzy konkursu - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar” - wybierali spośród nadesłanych rzeźb i płaskorzeźb w drewnie te prace, które oddały charakter historii i tradycji regionu Warmii i Mazur.
     - Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano prace wykonane w technikach rzeźby i płaskorzeźby w drewnie – mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Konkurs skierowany był do szkół i placówek kulturalno-oświatowych.
     Jury w składzie: Teresa Miłoszewska – kierownik Działu Edukacji Kulturalnej, Marta Derlukiewicz-Kogut – antropolog kultury i Urszula Jatkowska – specjalista ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa przyznało nagrody i wyróżnienia oceniając zdolności i umiejętności pracy w drewnie oraz poziom artystyczny prac, jakość wykonania, oryginalność pracy i stopień trudności jej wykonania.
     - Istotnym było, czy praca zawierała elementy związane z  historią i tradycjami regionu Warmii i Mazur – dodaje Ewa Bedarska-Siwilewicz.
     Laureatami konkursu zostali:
     
     Nagrody:
     Paweł Antkowiak za płaskorzeźbę w drewnie pt. „ Czepiec”
     Małgorzata Bugajny za „Warmińską kapliczkę dziuplową”
     Jan Gulski za rzeźbę w drewnie pt. „Mennonici”
     Jan Lewicki za „Anioła z Aniołowa”
     Adrianna Wilewska za pracę pt. „Mazury”
 
     Wyróżnienia:
     Bożena Małysko - „Krzyże”
     Danuta Przybyszewska - „Strach polny”
     Magdalena Romanowska - „Postać”
     Karol Słomka - „Wędkarz warmiński”
     Oliwia Antkowiak - „Baba pruska”
     Wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu odbyło się 5 listopada w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.  Konkurs organizowany był w ramach projektu "Przyszłość sztuki przeszłości", realizowanego przez Stowarzyszenie "Jantar" wspólnie z CSE "Światowid" w Elblągu. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama