Dziewięć punktów PKP (halówka II)

Miniony weekend na pewno do udanych zaliczą piłkarze PKP, którzy w trzech meczach zdobyli komplet punktów. W czołówce tabeli nastąpiła kolejna zamiana. Na pierwszy miejscu jest Termoizol, natomiast prowadzący dotychczas BIG spadł na drugą pozycję.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do I ligi. Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek największe szanse na grę w I lidze mają zespoły Termoizol i BIG. Ich przewaga nad kolejnymi zespołołami wynosi jednak zaledwie kilka punktów, co zwiastuje nam niesamowite emocje i walkę do ostatniego meczu.
     W miniony weekend zespoły rozegrały dwie kolejki spotkań. Powody do zadowolenia mogę mieć jedynie trzy zespoły, które zdołały zgromadzić komplet punktów. Najwięcej powodów do zadowolenia mają jednak zawodnicy zespołu PKP, który nie dość, że wygrał dwa mecze ligowe, to jeszcze na dokładkę w sobotę zwyciężył w meczu zaległym. W ten weekend PKP zdobyło aż dziewięć punktów. W swoim pierwszym spotkaniu 'kolejarze' pokonali ekipę Pujana 3:0. Po kwadransie gry mieliśmy remis 0:0, a oba zespoły mimo stwarzanych sytuacji miały spore problemy ze skutecznością. W drugiej połowie zespołem lepszym okazał się PKP, który w ciągu dwóch minut wyszedł na prowadzenie 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy zawodnik tego zespołu Tomasz Nowicki, a minutę później na 2:0 podwyższył Adam Siemaszko. Wynik spotkania ustalił na dwie minuty przed końcem Tomasz Nowicki zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.
     W drugim pojedynku tego dnia PKP w meczu zaległym zmierzyło się z wyżej notowanym Wiarusem. Po dwóch minutach i bramce Przemysława Gruszki Wiarus prowadził 1:0 i wydawało się, że zespół ten odniesie kolejne zwycięstwo. Niestety z upływem czasu coraz lepiej na parkiecie poczynali sobie piłkarze PKP, natomiast Wiarus coraz częściej skupiał się na obronie jednobramkowej przewagi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i podobnie sytuacja wyglądała praktycznie przez całą drugą połowę. I kiedy na dwie minuty przed zakończeniem meczu Wiarus nadal utrzymywał jednobramkowe prowadzenie, wydawało się, że nic nie jest im w stanie odebrać tego zwycięstwa. Jednak dwie ostatnie akcje zespołu PKP okazały się zabójcze. Najpierw w 28 min. bramkarza Wiarusa pokonał Tomasz Nowicki, a chwilę później zwycięską bramkę zdobył Adam Siemaszko.
     Także powody do radości mieli piłkarze zespołu PKP podczas niedzielnej kolejki, w której zmierzyli się z zespołem PC Koni. Już pierwsza akcja tego pojedynku przyniosła bramkę ekipie PC Koni, a jej autorem był Mariusz Zubko. Na wyrównanie PKP potrzebowało zaledwie trzech minut, a do remisu doprowadził niezawodny podczas tego weekendu Tomasz Nowicki. W pierwszej połowie PKP zdobyło jeszcze trzy bramki, autorem dwóch był Adam Siemaszko, a jedną zdobył Tomasz Nowicki. W drugiej odsłonie pojedynku PKP zdobyło jeszcze trzy bramki, natomiast PC Koni odpowiedziało tylko dwoma trafieniami Dariusza Fercho. Mecz zakończył się wygraną PKP 7:3.
     Po sobotnio-niedzielnych kolejkach mamy nowego lidera, którym został zespół Termoizol. Drużyna ta w sobotę dość łatwo uporała się z Lirą wygrywając 6:1. Tylko pierwsza połowa tego pojedynku była zacięta i wyrównana. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Termoizol po golu w 7. minucie Jacka Ulaszka. Tuż przed przerwą Lira wyrównała za sprawą Tomasza Sielezina. W drugiej odsłonie na parkiecie dominowali już piłkarze Termoizolu, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem jeszcze pięciu bramek. Mimo usilnych starań Liry, wynik meczu nie uległ już zmianie i nowy lider wygrał 6:1. W niedzielę Termoizol pokonał 3:0 WSZ po dwóch bramkach Radosława Bewicza i jednym trafieniu Łukasza Lewandowskiego.
     Trzecim i ostatnim zespołem, który w ten weekend zdobył komplet punktów jest Metrotest. Zajmujący obecnie trzecie miejsce w tabeli zespół w sobotę pokonał 3:1 PC Koni. Pierwsza połowa to wyrównana walka i wynik remisowy 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich pięciu minutach. Grający bez jakichkolwiek zawodników rezerwowych PC Koni nie wytrzymał tempa narzuconego przez swoich rywali i w końcówce spotkania zupełnie opadł z sił. Wykorzystał to przeciwnik i po bramkach Arkadiusza Stępnia oraz Sebastiana Szaro trzy punkty powędrowały na konto Metrotestu.
     Trudne zadnie czekało Metrotest w niedzielę w meczu z ekipą Karo. Po czterech minutach i bramce Konrada Kolińskiego niespodziewanie prowadziło Karo 1:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Oba zespoły w tym czasie zmarnowały kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił. Stroną atakująca był Metrotest, natomiast Karo czyhało na błąd rywala i wyprowadzało szybkie kontrataki. Wreszcie w 16. minucie gry Arkadiusz Stępień doprowadził do remisu 1:1. Wynik meczu ustalił w 25 min. Sebastian Szaro zdobywając zwycięską bramkę dla Metrotestu.

Komplet wyników 14. kolejki:

Extom - AZS Jański 3:2 (1:0)
     1:0 - Jabłoński (4.), 1:1 - Długołęcki (23.), 2:1 - Staszak (26.), 2:2 - Głowacki (27.), 3:2 - Choromański (29.).

Kromet - Troll 1:1 (0:1)
     0:1 - B. Kuliński (10.), 1:1 - Taraszkiewicz (28.).

Amatorzy/Marysieńka - BIG 3:2 (1:1)
     0:1 - Ramsz (11.), 1:1 - Kurleto (12.), 1:2 - Parszuto (17.), 2:2 - Pokrątka (18.), 3:2 - Skocki (20.).

PKS - Straż Pożarna 3:1 (3:0)
     1:0 - Piór (9.), 2:0 - Kawczak (9.), 3:0 - Pudlik (14.), 3:1 - Kołecki (18.).

East Express - WSZ 5:1 (4:0)
     1:0 - Rentflejsz (2.), 2:0 - Prusek (6.), 3:0 - Retnflejsz (10.), 4:0 - Rentflejsz (11.), 5:0 - Lubowiecki (21.), 5:1 - Orzechowski (27.).

Termoizol - Lira 6:1 (1:1)
     1:0 - Ulaszek (7.), 1:1 - Sielezin (15.), 2:1 - Rad. Bewicz (19.), 3:1 - Zaleski (20.), 4:1 - Ł. Lewandowski (22.), 5:1 - Ulaszek (23.), 6:1 - Zaleski (25.).

Wiarus - ASJ Automotive Serwis 5:1 (2:1)
     1:0 - Gruszka (4.), 1:1 - Wodnicki (7.), 2:1 - Dzwonkowski (10.), 3:1- Bandurski (16.), 4:1 - Dzwonkowski (18.), 5:1- Dzwonkowski (27.).

EUH-E - USE 1:9 (0:6)
     0:1 - Ch. Mawa (2.), 0:2 - Tomiałojć (7.), 0:3 - Ciężkowski (8.), 0:4 - Tomiałojć (12.), 0:5 - Światkowski (15.), 0:6 - Kucap (15.), 0:7 - Ciężkowski (20.), 0:8 - Ciężkowski (21.), 1:8 - Buczkowski (26.), 1:9 - Światkowski (26.).

Karo - ADI 1:0 (0:0)
     1:0 - Fijałkowski (25.).

Pujan - PKP 0:3 (0:0)
     0:1 - T. Nowicki (19.), 0:2 - Siemaszko (20.), 0:3 - T. Nowicki (28.).

PC Koni - Metrotest 1:3 (1:1)
     0:1 - Szewczuk (8.), 1:1 - Murawski (9.), 1:2 - Stępień (24.), 1:3 - Szaro (28.).

Mecz zaległy: Wiarus - PKP 1:2 (1:0)
     1:0 - Gruszka (2.), 1:1 - T. Nowicki (28.), 1:2 - Siemaszko (29.).

Komplet wyników 15. kolejki:

Straż Pożarna - East Express 2:1 (0:1)
     0:1 - Lubowiecki (7.), 1:1 - Kogut (29.), 2:1 - Kołecki (26.).

Metrotest - Karo 2:1 (0:1)
     0:1 - Koliński (4.), 1:1 - Stępień (16.), 2:1 - Szaro (25.).

PKP - PC Koni 7:3 (4:1)
     0:1 - Zubko (1.), 1:1 - T. Nowicki (4.), 2:1 - Siemaszko (7.), 3:1 - T. Nowicki (8.), 4:1 - Siemaszko (14.), 4:2 - fercho (22.), 5:2 - T. Nowicki (22.), 5:3 - Fercho (26.), 6:3 - Grudziński (26.), 7:3 - T. Nowicki (28.).

USE - Pujan 3:6 (2:0)
     1:0 - Tomiałojć (8.), 2:0 - Wasilewski (11.), 2:1 - Adamczyk (17.), 3:1 - Tomiałojć (17.), 3:2 - P. Bałdyga (21.), 3:3 - P. Bałdyga (22.), 3:4 - Czarnecki (27.), 3:5 - P. Bałdyga (27.), 3:6 - Łukaszewski (30.).

ASJ Automotive Serwis - EUH-E 12:2 (5:1)
     1:0 - Wodnicki (1.), 2:0 - Wodnicki (3.), 2:1 - Wójcik (3.), 3:1 - Fiodorowicz (10.), 4:1 - Wodnicki (11.), 5:1 - A. Ciuchta (11.), 6:1 - Kontrowicz (18.), 7:1 - Fiodorowicz (23.), 8:1 - Fiodorowicz (24.), 9:1 - Gawrylczuk (25.), 10:1 - S. Ciuchta (28.), 10:2 - Buczkowski (27.), 11:2 - Biernat (28.), 12:2 - Fiodorowicz (30.).

AZS Jański - Wiarus 4:3 (0:0)
     1:0 - Głowacki (18.), 2:0 - Głowacki (19.), 3:0 - Szweda (22.), 3:1 - Boryczewski (23.), 3:2 - Gruszka (26.), 4:2 - Berdzik (28.), 4:3 - Gruszka (30.).

Lira - Extom 3:3 (0:3)
     0:1 - Staszak (8.), 0:2 - Wojciechowski (8.), 0:3 - Wojciechowski (10.), 1:3 - A. Kurowski (16.), 2:3 - Lasota (23.), 3:3 - Szafran (30.).

WSZ - Termoizol 0:3 (0:1)
     0:1 - Rad. Bewicz (10.), 0:2 - Rad. Bewicz (16.), 0:3 - Lewandowski (26.).

BIG - PKS 3:0 (1:0)
     1:0 - Parszuto (3.), 2:0 - Moneta (25.), 3:0 - Źródło (27.).

Troll - Amatorzy/Marysieńka 2:1 (1:0)
     1:0 - K. Czyżak (6.), 1:1 - Pokrątka (20.), 2:1 - Rajkiewicz (28.).

ADI - Kromet 0:1 (0:0)
     0:1 - Deorocki (27.).

Klasyfikacja strzelców:

22 bramki:
     Tomasz Nowicki (PKP), Dariusz Sobotowicz (WSZ).
     21 bramek:
     Tomasz Sielezin (Lira).
     20 bramek:
     Marcin Lubowiecki (East Express), Przemysław Gruszka (Wiarus).
     19 bramek:
     Robert Grzelak (Kromet), Piotr Kołecki (Straż Pożarna).
     18 bramek:
     Arkadiusz Stępień (Metrotest), Radosław Bewicz (Termoizol).

Zestaw par 16. kolejki - 26 marca (sobota): PC Koni - USE godz. (13.00), Metrotest - PKP (13.35), Amatorzy/Marysieńka - ADI (14.10), PKS - Troll (14.45), East Express - BIG (15.20), Termoizol - Straż Pożarna (15.55), Extom - WSZ (16.30), Wiarus - Lira (17.05), EUH-E - AZS Jański (17.40), Pujan - ASJ Automotive Serwis (18.15), Karo - Kromet (18.50).

• Czołówka odjechała wiarusikowi jak Ś.P. Halupczok na MŚ., a miało być tak dobrze. Grucha do sędziego to ty pretensji nie możesz mieć. Słabo graliście i koniec. Jeszcze dobre dwa sezony pomęczycie się w II lidze.
  • jeszcze jakis czas temu sadzilem, ze big i termo sa poza zasiegiem!! jaka jest sytuacja w tabeli kazdy widzi!! tylko nie piszcze ze w II lidze kazdy mze wygrac z kazdym!! szlag mnie trafia kiedy slysze ten wyswiechtany txt!!
    0
    0
    spocony_kajakarz(2005-03-21)
  • Do Szefcia stronki : Nastapila mala pomylka jesli chodzi o klasyfikacje strzelcow.Mam Strzelonych 21 bramek a nie 19 :) w meczu z AZS Jański zdobylem 3 bramki , z PKP 1 bramke i z ASJ tez jdna wiec w ten weekend strzelilem 5 bramek a wczesniej mialem ich strzelonych 16 wiec wychodzi na to ze mam ich zdobytych 21 :)
    0
    0
    Grucha(2005-03-21)
  • No i PKS pokazał w sobotę jak się gra w piłeczkę chalową.Szybciutkie przeżuciki i główeczka Stanisława piękna.No ale za to w niedzielę to tylko niektórym PKS-iakom się chciało grać.Panowie mniej pijcie przed meczami. Słynny PUDEL dwoił się i troił ale niestety kac był silniejszy.No i Staś też robił co mógł.Biały jak zwykle na stabilnym przyzwoitym poziomie.Reszta to obraz skacowanych graczy łykających tlen jak rybki. Pozdrowienia dla PKS i dla Lewego z Termoizolu. Mówiłem, że ukłujesz. Aten niedowiarek co się ostatnio nabijał niech się ukłuje w kibelku w odbyt. No i słów kilka na temat agresywności w zespole LIRY Panowie powinniście dostać ze 3 czerwienie za wasze zachowanie.Sędzia tu się niepopisał.Powinien dać kartki bezapelacyjnie!!!