E. Leclerc Orzeł bez zwycięstwa w Łodzi (piłka siatkowa)

Elbląg, Elblążanki w miniony weekend rozpoczęły batalię o pozostanie w II lidze. Dwa pojedynki przegrały
Elblążanki w miniony weekend rozpoczęły batalię o pozostanie w II lidze. Dwa pojedynki przegrały (fot. AD)

Elblążanki w miniony weekend rozpoczęły batalię o pozostanie w II lidze. Pojechały do Łodzi z nadziejami na wygranie choćby jednego meczu, ale siatkarki ŁKS UKS 179 postawiły przed nimi wysoko poprzeczkę. Dwa pojedynki zakończyły się sukcesami łodzianek.

W sobotnim pojedynku w pierwszym secie elblążanki prowadziły 16:13, ale coś pękło w ich psychice i nie utrzymały dobrego stylu gry, ulegając do 21. To wpłynęło na postawę siatkarek Orła w kolejnych setach. Uległy do 17 i 19, przegrywając mecz 0:3. Trener Andrzej Jewniewicz wraz z zawodniczkami dokonał analizy przebiegu spotkania z zapisu video. To miało pozytywnie skutkować w drugim pojedynku.
       Niestety, skutkowało tylko w pierwszym secie niedzielnego meczu, który elblążanki wygrały do 19. Gospodynie, grając prostą, ale dobrze zorganizowaną siatkówkę wygrały dwa kolejne sety do 16 i 13 i prowadziły w meczu 2:1. W czwartej partii elblążanki odbudowały się i zaczęły grać, gdy rywalki prowadziły 19:13. Doprowadziły do remisu po 23, ale zabrakło im sportowego szczęścia, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i doprowadzić do tie-breaku. Uległy w tym spotkaniu 1:3 i po dwóch meczach górą są łodzianki.
       Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a wygrana drużyna zyska pewność utrzymania się w II lidze.
       Kolejne spotkanie siatkarki obu drużyn rozegrają w Elblągu 27 lutego. Jeśli trzeci pojedynek wygrają elblążanki, to kolejnego dnia zmierzą się ponownie z ŁKS UKS 179 Łódź.