Sobota 03-12-2016, imieniny Franciszka, Ksawerego

EB START: Pokonane w Lublinie

Po trzech z rzędu zwycięstwach piłkarki ręczne EB Startu Elbląg przegrały pierwszy w tym sezonie mecz. W Lublinie podopieczne trenera Jerzego Ringwelskiego uległy siedmiokrotnemu z rzędu mistrzowi Polski - Montexowi 21:32 (11:16).

Montex, od lat najlepszy kobiecy zespół w polskiej piłce ręcznej kobiet, po raz kolejny udowodnił, że nie zwykł oddawać punktów na swoim terenie. Osłabiony brakiem trzech piłkarek EB Start (do Lublina nie pojechały: Justyna Pazur, Anna Giejda i Hanna Szuszkiewicz) ani przez chwilę nie był w stanie zagrozić prowadzeniu gospodyń, chociaż do 18 min. trwał nawet wyrównany bój. Elblążanki przegrywały wtedy tylko jedną bramką 8:9. Po 20 min względnie wyrównanej walki rozpoczął się okres dominacji lubelskiego zespołu. Do końca pierwszej połowy gospodynie rzuciły siedem bramek, tracąc tylko trzy i ich przewaga urosła z jednej do pięciu bramek. Festiwal Monteksu trwał również po przerwie. Przez pierwsze 20 min drugiej połowy na jedną bramkę EB Startu podopieczne Andrzeja Drużkowskiego odpowiadały dwiema i w 49 min było 26:16. W Monteksie wyróżniały się szczególnie Renata Żukiel oraz znana elbląskim kibicom Izabela Czapko. Obie okazały się najbardziej skutecznymi zawodniczkami w swoim zespole.
     Po poraże z Monteksem EB Start czeka w najbliższą sobotę kolejny ciężki mecz - z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski - Zagłębiem Lubin.

Montex Lublin - EB Start Elbląg 32:21 (16:11)
     EB Start: Charłamowa, Alberciak - Kozik 3, Lipska 3, Olszewska 3, Pałgan, Pełka 3, Radkiewicz 3, Kańduła 1, Korowacka, Polenz 1, Szklarczuk 4

Najwięcej bramek dla Montexu: Żukiel 7, Czapko 6