Sobota 10-12-2016, imieniny Bogdana, Julii

EC znów traci punkty (piłka nożna)

Najwyższe zwycięstwo w czwartej kolejce Ligi Miejskiej odniosły Mazurskie Meble rozgramiając Pocztowca aż 9:0. Trzecie zwycięstwo natomiast odniosło Auto El, które jak na razie na wiosnę nie straciło jeszcze bramki, a strzeliło ich już siedemnaście.

Na rozpoczęcie czwartej kolejki rundy wiosennej zespół PKP zmierzył się z trzecimi w tabeli Stokrotkami/Jolivet. Mimo że oba zespoły dzieli w tabeli kilka miejsc, to na murawie nie było to widoczne. Oba zespoły stwarzały podbramkowe sytuacje, jednak żaden nie potrafił ich wykorzystać i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.
     W drugim meczu tego dnia lider rozgrywek zespół EC podejmował Alstom. Przez większą część meczu trwała zacięta walka, lecz żadna z ekip nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej wreszcie doczekaliśmy się bramki. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego składna akcja Alstomu przyniosła tej drużynie zwycięską bramkę. Tym samym lider przegrał już drugi mecz na wiosnę.
     W piątek natomiast została dokończona czwarta kolejka i w dwóch meczach padły wysokie wyniki.
     W pierwszym meczu Auto El pokonał 5:0 Kromet. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale skuteczniejsi byli piłkarze Auto El i to oni schodzili do szatni z przewagą dwóch bramek. Po zmianie stron drużyna Auto El zdobyła jeszcze trzy bramki.
     Na zakończenie kolejki Mazurskie Meble rozgromiły Pocztowiec wygrywając aż 9:0. Pierwsza połowa, po której MM prowadziły 3:0, nie zapowiadała takiego pogromu. W drugiej jednak już na dobre rozstrzelali się piłkarze tej drużyny dorzucając jeszcze sześć bramek.
     W piątej kolejce w poniedziałek Auto El zmierzy się z Alstomem, a Kromet z Pocztowcem. Natomiast we wtorek Concordia podejmować będzie Stokrotki/Jolivet, a EC zmierzy się z MM. Wszystkie mecze rozpoczynają się o godz. 17.00 i rozgrywane są w parku Kajki.

Wyniki 13. kolejki: PKP - Stokrotki/Jolivet 0:0, Alstom - EC Elbląg 1:0, Kromet - Auto El 0:5, Pocztowiec - MM 0:9.