EKS pokonał beniaminka Superligi (piłka ręczna)

Elbląg, EKS pokonał beniaminka Superligi (piłka ręczna)

Elbląski Start pokonał drużynę prowadzoną przez Jerzego Cieplińskiego 29:24. Była to pierwsza wygrana naszego zespołu w elbląskim turnieju. Zobacz zdjęcia.

Zarówno elblążanki, jak i gdańszczanki przegrały swoje pierwsze pojedynki. EKS uległ dwiema bramkami Chinkom, Łączpol z kolei minimalnie przegrał z Vistalem. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy podeszły do spotkania z gdańszczankami mocno zmotywowane, co odzwierciedliła ich gra na początku spotkania. Start rozpoczął mecz od kilku skutecznych akcji, w ataku brylowała Sylwia Lisewska i i po 6 minutach było 5:1. Na tę sytuację zareagował Jerzy Ciepliński prosząc o czas. Po przerwie nadal skuteczniejsze były zawodniczki EKS, które po rzucie Aleksandry Dankowskiej prowadziły już siedmioma bramkami. Nasze zawodniczki grały dobrze w obronie, kilkukrotnie blokując rzuty rywalek. Ponownie nieźle broniła Solimija Szywerska, a pozostałe zawodniczki dobrze biegały do kontrataków. W 27. minucie, po indywidualnej akcji Aleksandry Kwiecińskiej, Start prowadził już siedmioma trafieniami. Do końca pierwszej połowy obie drużyny rzuciły po jednej bramce i na przerwę schodziły przy wyniku 16:9.
       Po przerwie na boisku pojawiły się reprezentantki Polski Monika Stachowska i Karolina Siódmiak, a część strat zniwelowała Hanna Strzałkowska. Od 34. do 44. minuty gra toczyła 'gol za gol' i EKS prowadził pięcioma bramkami, a po karnym wykorzystanym przez Patrycję Świerżewska już siedmioma. Nasza drużyna nie miała problemów przy grze w osłabieniu, obrona spisywała się bardzo dobrze i gdańszczanki nie były w stanie odrabiać strat. W 56. minucie Paulina Muchocka przechwyciła piłkę, sama pobiegła do kontry i zaskoczyła bramkarkę rzutem zza pleców, czym wzbudziła aplauz wśród zgromadzonej w hali publiczności. Nasza drużyna zagrała dobre spotkanie i zasłużenie wygrała 29:24.

Justyna Stelina - Tempo meczu było odpowiednie, takie jak trener chciał. Niektóre osoby pokazały się z dobrej strony. Młode zawodniczki Patrycja Świerżewska i Ola Kwiecińska. pokazały, że z meczu na mecz robią postępy. Młodzież też się pokazuje na skrzydłach i powolutku wkracza w tą wielką piłkę. W obronie było wiele pozytywnych akcji, dużo walki i współpracy z bramką. Bardzo pozytywny mecz.

Start Elbląg - Łączpol Gdańsk 29:24 (16:9)
       Start
: Szywerska - Waga 6, Lisewska 5, Kwiecińska 4, Świerżewska 4, Balsam 2, Dankowska 2, Muchocka 2, Jędrzejczyk 1, Matuszczyk 1, Szopińska 1, Pinda 1, Hawryszko, Gerej, Romanowicz.
       Łączpol: Dobrowolska, Hawrylkiw, Perović - Osadcza 3, Strzałkowska 3, Siódmiak 3, Pasternak 3, Stachowska 2, Neitsch 2, Ciura 2, Mazurek 1, Karwecka 1, Klonowska 1, Lipska 1, Tomczyk 1 oraz Pesel, Kwiatkowska, Dąbrowska, Skonieczna, Fesdorf.