Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekwador - natura i kultura

 
Elbląg, Ekwador - natura i kultura
fot. nadesłana

Drugi dzień (piątek, 10 stycznia) wizyty ambasadora Ekwadoru Fabián’a Valdivieso to rozmowy robocze na temat możliwości zorganizowania w Elblągu Dni Ekwadoru. Poza Markiem Pruszakiem wiceprezydentem Elbląga oraz radnym Sławomirem Malinowskim w spotkaniu z ambasadorem uczestniczyli urzędnicy i przedstawiciele instytucji, które wspierać będą organizację Dni Ekwadoru.

- W trakcie swojej pracy z młodzieżą, na lekcjach biologii, często poruszałem temat ochrony środowiska, a także Amazonii, którą uważa się za zielone płuca naszej planety. Cieszę się, że będziemy mogli w Elblągu zaprezentować piękną przyrodę i kulturę Ekwadoru – mówił wiceprezydent Pruszak
     - Dziękuję za tak pozytywny odzew z jakim spotkałem się w Elblągu. Chcemy pokazać walory Ekwadoru. Uważam, że głównym słowem wokół którego można zorganizować w Elblągu to wydarzenie powinna być natura – mówił ambasador.
     W elbląskich przedszkolach i szkołach
     Iwona Mikulska dyrektor Departamentu Edukacji przedstawiła kilka możliwości prezentacji Ekwadoru w elbląskich szkołach i przedszkolach. Mogą to być m.in. prelekcje, konkursy wiedzy o Ekwadorze, konkursy kulinarne i plastyczne dla najmłodszych dzieci. Ambasador zadeklarował ufundowanie nagród dla młodzieży uczestniczącej w konkursach. Ciekawym pomysłem może też być lekcja hiszpańskiego przeprowadzona poprzez jeden z komunikatorów internetowych pomiędzy uczniami z Elbląga i uczniami wybranej szkoły w Ekwadorze.
     Taniec, kino
     
Magdalena Czarnocka-Kaptur kierownik Gabinetu Dyrektora Centrum Spotkań Europejskich Światowid zainteresowała stronę ekwadorską możliwością prezentacji filmów tego kraju wraz z dyskusją o kinie i analizą filmoznawcy. Innym pomysłem Światowida jest możliwość opracowania przez Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska i wykonania przed elbląską publicznością narodowych tańców Ekwadoru.
     Z miejskimi instytucjami kultury
     Leszek Sarnowski dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki przedstawił natomiast ambasadorowi możliwość współpracy z miejskimi instytucjami kultury, Biblioteką Elbląską, Centrum Sztuki Galeria EL, Elbląską Orkiestrą Kameralną i Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W zależności od profilu instytucji może to być m.in. spotkanie z pisarzem z Ekwadoru, prezentacja prac plastycznych, koncert z muzyką tego kraju, prezentacja eksponatów, w szczególności pochodzących z badań archeologicznych.
     Teraz czas na analizę wszystkich propozycji przed Ambasadę Ekwadoru w Polsce tak, by ustalić ramowy program wydarzenia. Obie strony ustaliły wstępnie, że Dni Ekwadoru mogłyby się odbyć od 13 do 20 maja tego roku. Szczegóły powinny zostać przedstawione podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w kwietniu w Elblągu. Jednak już dziś, jak podkreśla strona elbląska, Dni Ekwadoru nie wiążą się z wyjazdem żadnej delegacji do Ameryki Południowej, gdzie leży Ekwador.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Super! W Ekwadorze trawka legalna, niech poprowadzą szkolenia w tym zakresie w szkołach; -) A może nowe hasło: " Elbląg oknem na ekwadorską trawkę" . Z filmów wiem, że może to trochę niebezpieczny biznes, ale budżet miasta na pewno byłby imponujący.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    krainamiodem(2014-01-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna