Elbląg najlepszy w strefie północnej (kick boxing)

W Pasłęku odbyły się eliminacje strefy północnej do mistrzostw Polski w kick boxingu. W turnieju wystartowało 60 zawodników z 10 klubów. Zawody rozgrywano w dziewięciu kategoriach wagowych. Najlepszą drużyną okazał się Elbląski Klub Karate.

- Powody do zadowolenia ma Elbląski Klub Karate - mówi Krzysztof Kacperski, sędzia główny eliminacji. - Przygotowani do turnieju przez trenera Piotra Lichocińskiego zawodnicy wykazali się najlepszymi umiejętnościami, bo ośmiu z nich zdobyło prawo startu w mistrzostwach Polski. Oni też wygrali nieoficjalną klasyfikację drużynową - stwierdził arbiter.
     W finale kategorii 63 kg walczył duet elblążan. Daniel Zapolski pokonał Rafała Szatkowskiego, ale obaj uzyskali awans. Identyczna sytuacja była w wadze 69 kg, w której Adrian Durma, uznany za najlepszego zawodnika turnieju, w bratobójczej walce pokonał Macieja Tomczaka. W kategorii 74 kg Sebastian Matulaniec (EKK) wygrał z Dawidem Gostomskim (Probe Beniaminek Starogard Gdański). W wadze 79 kg najlepszy okazał się Wojciech Wiśniowski (Zamek Kurzętnik), a premiowane awansem do finału MP trzecie miejsce zajął elblążanin Krzysztof Zdancewicz. W kategorii 84 kg Dawid Reiter (Probe Beniaminek Starogard Gdański) pokonał w finale Artura Zielińskiego (EKK), trzeci był Oskar Sabiński (Megatron Ełk) - wszyscy awansowali do finału MP. W pozostałych kategoriach awans wywalczyli: 89 kg - Karol Zarębski (Duet Gdańsk) i Maciej Wysocki (KSW Szczecin); 94 kg - Zdzisław Sadowski (Probe Beniaminek Starogard Gdański); + 94 kg - Rafał Gurzewski (Duet Gdańsk). W tej najcięższej kategorii nie powiodło się Arkadiuszowi Łosiewiczowi z Polonii Pasłęk, ale ma jeszcze szanse awansu do finału mistrzostw, startując w kolejnych turniejach.
     Podczas turnieju walczyli juniorzy i tu powody do zadowolenia mieli gospodarze. Adam Stankiewicz z Polonii Pasłęk wygrał wagę 69 kg, pokonując w finale Dawida Laskowskiego z Championa Lubawa.
     W walkach kobiet w wadze 55 kg Marta Szulkowska pokonała Weronikę Prabucką (obie Starogard Gdański), a w kategorii 60 kg Katarzyna Ziółkowska (Zamek Kurzętnik) wygrała z Beatą Kulwicką (Polonia Pasłek).