Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg pełen tańca

 

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup rozpocznie się dopiero jutro, w piątek 16 października, ale już od wczoraj w Elblągu zbierają się tancerze i sędziowie taneczni, którzy uczestniczą w warsztatach i konferencjach, przygotowanych w ramach projektu „Let’s dance together”. Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca Baltic Cup towarzyszą inne działania, których ogniwem łączącym jest szeroko rozumiany sport taneczny.

- To seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, koordynator projektu.
     W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i na sali II LO w Elblągu ćwiczą tancerze z Polski i z zagranicy. W Ratuszu Staromiejskim odbywa się spotkanie zarządu europejskiej agendy Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego oraz międzynarodowy kongres dla sędziów tańca sportowego. W Bibliotece Elbląskiej szkolenie sędziów Federacji Tańca Sportowego.
     
     W sali kameralnej kina Światowid rozpoczęła się dwudniowa konferencja dla działaczy sportowych i tanecznych, na której zaproszeni prelegenci poruszą tematy tańca, sportu, kształtowania zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, sponsoringu sportowego, wolontariatu w sporcie, programów wsparcia sportu ze środków UE, antydopingu czy The World Games Polska 2017.
     
     Wszystko to odbywa się pod hasłem "Let's dance together!", bo realizacja projektu ma być początkiem publicznej i otwartej edukacji sportowej, skierowanej nie tylko do osób działających w sporcie tanecznym, przyszłych instruktorów czy nauczycieli tańca, ale również samych zawodników.

  fot. nadesłana fot. nadesłana


     
     Głównym działaniem projektu jest Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Festiwal rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 16 października i potrwa do niedzieli,18 października. Bilety na Baltic Cup są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.      


     Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.
     
     Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem