UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg stanie się Centrum Przygotowań Tanecznych?

 
Elbląg stanie się Centrum Przygotowań Tanecznych?
fot. nadesłana

Kurs dla instruktorów tańca sportowego, szkolenia dla tancerzy i sędziów oraz spotkania z lekarzem sportowym i psychologiem – wszystko po to, by taniec sportowy stał na najwyższym poziomie. Organizatorem przygotowań do nowego sezonu tanecznego była Federacja Tańca Sportowego, przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

O tym, że Elbląg słynie z dobrych tancerzy z pewnością wie już cała Polska. Widowiskowe turnieje przyciągają fanów tanecznej rywalizacji, ale, by wszystko było profesjonalnie wykonane potrzebne są także spotkania warsztatowe. Tym razem to właśnie Elbląg, a dokładniej CSE „Światowid” stał się miejscem, gdzie tancerze, trenerzy i sędziowie intensywnie przygotowywali się do nowego sezonu tanecznego.
       Przez dwa tygodnie w Elblągu trwał kurs instruktora sportu w tańcu sportowym organizowany przez Federację Tańca Sportowego oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
       - W „Światowidzie” przez trzy dni trwało zgrupowanie szkoleniowe kadry FTS-Polska w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Tancerze wzięli udział także w spotkaniach z lekarzem sportowym, fizjoterapeutą oraz sportowym psychologiem. Ponadto odbyło się także szkolenie dla sędziów punktowych i sędziów skrutinerów FTS.
       Przy okazji działań szkoleniowych odbyło się także walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze delegatów Federacji Tańca Sportowego. Nowym prezesem FTS został Antoni Czyżyk.
       - Szkolenie kadry i sędziów było kolejnym etapem budowania idei uruchomienia w Elblągu, przy „Światowidzie” Centrum Przygotowań Tanecznych, w którym przygotowywać się będą tancerze kadry narodowej w tańcu sportowym – mówi Antoni Czyżyk. – Będziemy dążyli do tego, by nasze miasto stało się dla tancerzy, trenerów tańca sportowego oraz sędziów miejscem podnoszenia kwalifikacji, a także centrum informacji. Ma to być swoisty Centralny Ośrodek Sportowy dla sportu tanecznego.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem