UWAGA!

Elbląg, Żuławy i transmisje w sieci (brydż sportowy)

 Elbląg, Elbląg, Żuławy i transmisje w sieci (brydż sportowy)
(fot. AD)

Start blisko 400 zawodników z całej Polski, a także z Litwy, Łotwy, Białorusi, Szwecji i Niemiec, to dobra okazja do dobrze rozumianej promocji miasta i regionu. Podczas zawodów przeprowadziliśmy też przekaz internetowy na żywo na przodującym w brydżu sportowym światowym serwerze – Bridge Base Online, na którym jednocześnie przebywa ponad 15 tys. użytkowników. Pojawiła się tam nazwa naszego miasta – Elbląg i regionu – Żuławy.

Partnerem dla Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego (ESBS) w organizacji Kongresu „Żuławskiego” było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Poza wsparciem materialnym Centrum dało swoje doświadczenie w realizacji wielkich, międzynarodowych imprez sportowych.
       Trudne do przecenienia na Międzynarodowym Kongresie „Żuławskim” jest obecność i wsparcie parlamentarzystów Ziemi Elbląskiej (z różnych opcji politycznych – Stanisław Gorczyca, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Leonard Krasulski, Tadeusz Naguszewski)) i władz różnego szczebla – od wojewódzkich (marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas – nagrody i puchary w klasyfikacji generalnej oraz członek Zarządu Województwa Grzegorz Nowaczyk, który ufundował nagrody dla najlepszej pary z Elbląga) poprzez powiatowe (starosta Powiatu Elbląskiego Sławomir Jezierski – nagroda dla najlepszych zawodników z Powiatu Elbląskiego), do gminnych (wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek – nagroda dla najlepszej zawodniczki Kongresu). To sprawia, że turniej ma wyjątkowy charakter, a obdarowani laureaci odczuwają dumę z osiągniętych wyników.
       Start blisko 400 zawodników z całej Polski, a także z Litwy, Łotwy, Białorusi, Szwecji i Niemiec, to dobra okazja do dobrze rozumianej promocji miasta i regionu. Bardzo często wyrażają się oni w pochlebnych słowach o Elblągu (piękna starówka), warunkach, organizacji i nagrodach Kongresu, co ma wpływ na to, że rokrocznie zwiększa się liczba uczestników.
       W tym roku wystartowało w Kongresie wśród 395 zawodników – 50 arcymistrzów międzynarodowych, 47 arcymistrzów i 72 mistrzów międzynarodowych (ponad 40 proc. wszystkich uczestników!), co plasuje nasz mityng na „najwyższej półce” pod względem „siły gry”. Ale wystartowało też 42 zawodników bez współczynnika klasyfikacyjnego (WK=0), co może świadczyć o tym, że uznali oni start za wartościowy ze względu na zdobyte doświadczenia, a także jako niepowtarzalna okazja do „skrzyżowania rękawic” z wybitnymi postaciami brydża sportowego.
       Podczas zawodów przeprowadziliśmy przekaz internetowy na żywo na przodującym w brydżu sportowym światowym serwerze – Bridge Base Online, na którym jednocześnie przebywa ponad 15 tys. użytkowników. Dzięki temu nazwa naszego miasta – Elbląg i regionu – Żuławy, pojawiła się w trakcie transmisji. Intuicyjnie wyczuwamy, że używanie tego kanału przepływu informacji daje możliwość dotarcia do ekstremalnej liczby odbiorców i do tego tych maksymalnie zainteresowanych zagadnieniem. Internet pokonuje również techniczny problem kibicowania – przy stołach może wirtualnie „siedzieć” praktycznie nieograniczona liczba kibiców (w czasie transmisji z Kongresu było ich ponad tysiąc), mających identyczną perspektywę oglądania i analizowania zagrań. To w „realu” jest nieosiągalne.
      
       Więcej o Kongresie – „Elbląg stolicą brydża sportowego”.
      
      
      
Bogusław Gierulski, ESBS

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wie ktoś może co to za loty, nowych helikopterów pogotowia lotniczego, nad miastem od paru dni się odbywają. .. szczególnie po zmroku. .? Ćwiczą czy co?. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    obserwer(2010-02-28)
Reklama