UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląscy brydżyści podsumowali sezon

 
Elbląg, Elbląscy brydżyści podsumowali sezon
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W marcu 2006 r. brydżyści z Elbląga i okolic powołali do życia Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego. Od tego czasu trwa w Elblągu nieustanna licytacja w celu ugrania szlema. Podczas Gali Brydżowej elbląscy sympatycy kart podsumowali sezon.

Wszystko zaczęło się w kasynie wojskowym w Elblągu. W marcu 2006 r. grupa zapaleńców brydża powołała do życia Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego. Przez kilkanaście lat swojej działalności ESBS zorganizowało liczne turnieje brydżowe zarówno o radze lokalnej, jak i międzynarodowej. Elbląscy brydżyści odnosili też sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
       Przypadające w 2018 r. stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości było okazją do organizacji kolejnych rozgrywek uświetniających obchody rocznicy. W ubiegłym roku ESBS zorganizował 74 imprezy brydżowe od lokalnych poprzez regionalne do międzynarodowych, w których udział wzięło prawie 4 tys. brydżystów z Polski i zagranicy.
       Nie można też zapomnieć o sukcesach elbląskich brydżystów. Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak zdobyli tytuł drużynowego mistrza Ameryki Południowej oraz brązowy medal mistrzostw świata w Orlando. Nasi brydżyści zdobywali tez medale na imprezach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wyrazem uznania dla elbląskiego środowiska było zaproszenie reprezentacji Elbląga do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Przyjaciół Brydża, który odbył się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
       Spotkanie brydżystów nie mogło się odbyć bez okolicznościowego turnieju. Przed Galą elbląscy brydżyści wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do kart. W turnieju triumfowała para Kazimierz Konefał i Jerzy Sukow przed Witoldem Serockim i Hilarym Ślesickim. Trzecie miejsce zajęli Wojciech Karpiński i Krzysztof Nagielski.
      
Henryk Łęcki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama