Elbląscy karatecy na podium

W zakończonych w ubiegłym tygodniu w Rumii Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate WKF 2012 oraz w III Otwartym Pucharze Pomorza - elbląski Andrex wystawił silną reprezentację i odniósł sukces w wybranych kategoriach.

W zawodach młodzików wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek z terenu trzech województw: zachodniopomorskiego , pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (roczniki 2000-1999). Nasze miasto i stowarzyszenie reprezentowało pięcioro zawodników: Julia Tkaczyk, Daniel Stormowski, Patryk Lenda, Mateusz Zamojcin, Michał Zamojcin. Srebrny medal zdobył Mateusz Zamojcin (kumite ind. - 35kg)

W tym samym dniu odbył się również III Otwarty Puchar Pomorza. Na starcie stanęło ponad 450 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród nich wystartowali najmłodsi zawodnicy naszego stowarzyszenia: Kalina Łepek, Martyna Kalinowska, Julia Wołkołowska, Daniel Orliński, a także juniorzy: Sylwia Misiak, Bartosz Tworkowski, Michał Sywula.
       Złote medale zdobyła drużyna w kata dziewcząt do lat 9: Martyna Kalinowska, Julia Wołkołowska, Kalina Łepek.
       Natomiast Sylwia Misiak wywalczyła złoto w kategorii kumite open Juniorek.
       Brązowe medale zdobyła drużyna juniorów w kumite: Kacper Formela, Michał Sywula, Bartosz Tworkowski.
       Martyna Kalinowska zdobyła brąz w kata ind. dziewcząt do 9 lat.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki, a to za sprawą bardzo dobrze wyszkolonych kadrowiczów, którzy przyjechali z całej Polski - skomentował zawody trener Andrexu Jan Zamojcin VI dan. - Jestem dumny ze swoich podopiecznych, a szczególnie z drugiego trenera Roberta Malentowicza II dan, który rozwija swoją pasję i to przynosi pożądany efekt w postaci złotego medalu w kata dziewcząt. Karatecy z Akademii Karate Andrex godnie reprezentowali nasze miasto i nasze stowarzyszenie. Ukłony w stronę rodziców, którzy dopingują swoje pociechy.

Biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

• To wspaniale, brawo. Mamy jak widać młodzież wytrwałą, ambitną. Chociaż zdarzają się i tacy, którym wszystko szybko się nudzi. Wiadomo, że na wspaniałe wyniki trzeba nieżle i systematycznie pracować.