Elbląscy policjanci na podium

Elbląg, Elbląscy policjanci na podium

W minioną niedzielę (19 kwietnia) odbyły się VII Mistrzostwa Polski Policjantów w maratonie w Dębnie. Policjanci rywalizowali o miano najlepszego biegacza długodystansowego na trasie, liczącej ok. 43 km. W mistrzostwach wzięło udział ponad 770 zawodników. Elbląscy policjanci drużynowo wywalczyli I miejsce.

Tradycyjnie policjanci z Warmii i Mazur dyktowali tempo biegu. Elbląską komendę w policyjnym maratonie reprezentowali: mł. asp. Beata Nienadowska, asp. szt. Wojciech Eliminowski oraz sierż. szt. Andrzej Stefański. Drużynowo zdobyli I miejsce.
     - W klasyfikacji indywidualnej sierż. szt. Andrzej Stefański zajął wśród policjantów III miejsce, osiągając wynik 2:51:3. Asp. szt. Wojciech Eliminowski dobiegł do mety z czasem 3:08:57, co dało mu IX miejsce. Bardzo dobrze wypadła również mł. asp. Beata Nienadowska, która czasem 3:29:53 pobiła swój życiowy rekord i zajęła II miejsce wśród policjantek. Takim wynikiem niewątpliwie przyczyniła się do zwycięstwa naszej drużyny - informuje Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu.
     - Nasi maratończycy od lat trenują, biorą udział w licznych biegach i maratonach, odnosząc przy tym wiele sukcesów. Niewątpliwie przynosi to chlubę naszej komendzie. Trzymamy za nich kciuki w dalszych zmaganiach i życzymy kolejnych sukcesów – podsumowuje Justyna Grzeczka.
Oprac. Anieze

• Co za matołek napisał ten tekst? Skoro Mistrzostwa Polski w maratonie to rzeczą oczywistą jest że bieg liczył 42km 195m a nie jakieś około 43km. Szanowny portEl-u kogoż to Wy zatrudniacie.
  • Gratulacje dla całego biegającego zespołu. Zapraszam na start 03.05.2009 o godz. 11.00 na Bulwar Zygmunta Augusta. Dystans krótszy ale mam nadzieję że zaszczycicie nas swoją obecnością.