Poniedziałek 20-11-2017, imieniny Anatola, Sędzimira

512 918 555

Strażnicy rzeki Strażnicy rzeki

Elbląscy siatkarze będą walczyć o II ligę!

Elbląg, Elbląscy siatkarze będą walczyć o II ligę! Fot. P.S.

W XIII kolejce III Ligi Wojewódzkiej Seniorów MKS Truso Grupa Wodna Elbląg pokonała drużynę ze Szczytna 3:1 (24:26, 25:23, 25:20, 25:21). Choć udział w turnieju półfinałowym elbląscy siatkarze mieli już dawno zapewniony, ogranie zespołu PolKS Gwardia Szczytno umocniło tylko udział w kolejnym etapie zmagań o II ligę. Zobacz fotoreportaż .

Niedzielny mecz (15 lutego) zakończył się kolejnym sukcesem naszych siatkarzy. Jak na lidera przystało MKS Truso Grupa Wodna Elbląg, dość pewnie zwyciężyła nad drużyną PolKS Gwardia Szczytno.
     Pierwsza odsłona przedostatniej kolejki była grą bardzo wyrównaną. Zwłaszcza sporo emocji przyniosła końcówka tego seta. Mimo gorącego kibicowania publiczności elblążanom, to po stronie gości pojawiło się pierwsze zwycięstwo w czterosetowym pojedynku (24:26).
     Druga część spotkania rozpoczęła się od zagrywki gospodarzy. Od samego początku tego seta MKS Truso Grupa Wodna pokazywała, że ta partia meczu należy zdecydowanie do nich. Elbląscy siatkarze zagrali dużo pewniej i skuteczniej, co odzwierciedlił wynik, wygrywając drugą część meczu 25:23.
     W trzeciej i czwartej partii spotkania, na boisku było można oglądać wszystkie elementy siatkówki w wykonaniu naszych siatkarzy. Do pewnego przyjęcia, które dominowało przez większość meczu, doszła skuteczna gra blokiem. Również poprawiła się skuteczność w ataku, a to dzięki dokładniejszemu dograniu. Świetną grę obronną zaprezentował libero elbląskiej drużyny Grzegorz Tomaszewski. Pełną emocji grę podsyciła kapitalna postawa Rafała Guzowskiego, który uratował drużynę przed utratą punktu, przebijając trudną piłkę na drugą stronę.

Dobra gra naszych siatkarzy w ostatnich setach sprawiła duże problemy w zdobywaniu kolejnych punktów przeciwnikom. Trzecią i czwartą część spotkania gospodarze zakończyli z wynikiem 25:20, 25:21, tym samym wygrywając ze Szczytnem
      w XIII kolejce rozgrywek 3:1.
     W całym spotkaniu zawodnicy MKS Truso Grupa Wodna z Elbląga pokazali naprawdę bardzo dobrą grę, jak po tak dość długiej przerwie w treningach – mówi Stanisław Gudziński – trener MKS Truso Grupa Wodna. – W okresie ferii część drużyny była na obozie sportowym. Reszta zawodników, którzy pozostali w Elblągu i z różnych przyczyn losowych nie mogli być na zgrupowaniu, niedzielny mecz zagrali w niekorzystnym dla siebie okresie, na tzw. roztrenowaniu. Na szczęście chłopcy wracają już do formy. Jeżeli uda się im złapać zgranie przed decydującym spotkaniem z Ełkiem, to etap wojewódzki powinniśmy zakończyć na pierwszym miejscu – dodaje Stanisław Gudziński.

Skład drużyny MKS Truso Grupa Wodna: Buczyński, Nejdrowski, Wiśniewski, Wawrowski, Guzowski, Pietrulewicz, Malinowski, Malkiewicz, Madziewicz, Tomaszewski (libero), Raba (kapitan). Trener: Stanisław Gudziński.