Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląscy żołnierze biegają na orientację

 
Elbląg, Elbląscy żołnierze biegają na orientację fot. nadesłana
Rek

W okolicach Waplewa koło Olsztynka na mapie „Dzikie łąki” odbyły się mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (III reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych). W zawodach wystartowało 148 zawodników z 15 reprezentacji.

Rywalizacja była bardzo zacięta, zarówno w biegach indywidualnych jak i w widowiskowych biegach sztafetowych. Wyniki biegów liczyły się do klasyfikacji drużynowej.
     
     I tak w kategorii K -Open (kategoria kobiet-żołnierek) zwyciężyły:
     1. Joanna Klunder - 16 bdow - Elbląg
     2. Martina Swojak - 4 pchem - Brodnica
     3. Sandra Szost - 2 ORel/8 bWRE - Przasnysz-Grudziądz
     
     W kategorii M-21 (kategoria żołnierzy od 21 do 35 lat) zwyciężyli:
     1. Rafał Kołodzik - 9 BWD - Lublin
     2. Jakub Ossowski -16 bdow - Elbląg
     3. Konrad Pietrzak - 9 BWD - Lublin
     
     W kategorii M-36 (kategoria żołnierzy od 35 do 40 lat) zwyciężyli:
     1. Michał Parzewski - 11 pa - Węgorzewo
     2. Andrzej Patrejko - 16 bdow - Elbląg
     3. Marcin Styś - 2 psap - Kazuń
     
     W kategorii M-40 (kategoria żołnierzy od 40 do 45 lat) zwyciężyli:
     1. Krzysztof Banach - 16 bdow - Elbląg
     2. Stanisław Sołowiej - WB - Lublin
     3. Piotr Dobrowolski - 1 BPanc - Wesoła
     
     W kategorii M-45 (kategoria żołnierzy od 45 lat wzwyż) zwyciężyli:
     1. Mirosław Tarnowski - 9 bwd - Białobrzegi
     2. Andrzej Krupiński - 2 psap -Kazuń
     3. Jarosław Dziedziula - 2 ORel/8 bWRE - Przasnysz-Grudziądz
     
     Kategoria drużynowa:
     1. 2 psap - Kazuń
     2. 16 bdow - Elbląg
     3. 9 bwd - Białobrzegi
     
     Zawodnicy z pułku saperów z Kazunia sprawili dużą niespodziankę, pokonując faworyzowany batalion dowodzenia (tylko i aż o 1 punkt czyli 7 sekund). Zawody odbyły się w malowniczych lasach Nadleśnictwa Olsztynek w rejonie, gdzie przebiega tzw. ”olsztynecka pozycja polowa”, po której został potężny rów przeciwczołgowy sprawiający także pewne problemy zawodnikom. Pogoda sprzyjała zarówno zawodnikom jak i organizatorom. Każdy z nich miał równe szanse z uwagi na to, że zawody odbyły się na nowej nieznanej nikomu mapie. Biegi na orientację są dyscypliną wojskową, która jest niezbędna dla każdego żołnierza a zwłaszcza dowódcy, bo umożliwiają bezbłędne poruszanie się w terenie wg mapy.
     Budowniczym tras, które bardzo podobały się zawodnikom, był Kazimierz Szulżycki z Eko Gryf. Elektroniczny system pomiaru czasu Sport-Ident umożliwił sprawny przebieg zawodów. Podsumowania i dekoracji w imieniu dowódcy 16 PDZ dokonali szef sekcji WF i Sportu mjr Wojciech Turowski oraz prezes Eko Gryf Elbląg Bolesław Czechowski. Zwycięzcom wręczono puchary, statuetki i medale a wszystkim uczestnikom okolicznościowe gadżety. Nad właściwym przebiegiem zawodów stojących na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym oraz ceremonią zakończenia czuwał st. chor. Krzysztof Banach z sekcji WF i Sportu sztabu 16 PDZ. Mistrzostwa przeprowadził Elbląski Klub Orienteeringu Gryf przy klubie 16 PDZ z 16 batalionem dowodzenia z Elbląga.
     Sprawdzian możliwości naszej reprezentacji 16 PDZ zostanie zweryfikowany podczas Mistrzostw Wojska Polskiego rozgrywanych w dniach 26-30 września w Poznaniu.
Bolesław Czechowski, prezes Eko Gryf Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety ze sportami
Fototapety z końmi
Fototapety fashion z modą
Fototapety z dmuchawcami