Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie drużyny na Mistrzostwach Europy

 
Elbląg, Elbląskie drużyny na Mistrzostwach Europy fot. nadesłana
Rek

Po raz pierwszy w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych. W najbliższą sobotę, 3 października, na naszym parkiecie zaprezentuje się 12 formacji, które powalczą o tytuł mistrza Europy. Wśród nich będą dwa elbląskie zespoły – mistrzowie Polski – Formacja LOTOS-Jantar oraz wicemistrzowie Polski – Formacja Jantar-Elbląg, której tancerze we wtorek, 29 września otrzymali powołania do kadry na Mistrzostwa Europy.

Która formacja zdobędzie tytuł mistrza Europy formacji standardowych? O tym przekonamy się już w sobotę, 3 października. Miłośnicy tańca będą mogli oglądać występy najlepszych formacji standardowych w Centrum Sportowo-Biznesowym. Na elbląskim parkiecie zatańczy dwanaście formacji z Niemiec, Holandii, Białorusi, Czech, Rosji, Węgier i Polski.
     - Również skład sędziowski będzie międzynarodowy – opowiada Antoni Czyżyk, trener i sędzia taneczny, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. - Mistrzostwa oceniać będzie 12 sędziów, każdy z innego kraju. Sześciu oglądać będzie formacje z trybun, sześciu przy parkiecie, by oprócz tzw. rysunków, mogli docenić również jakość tańca poszczególnych par. Na mistrzostwach będziemy po raz pierwszy wypróbowywać nowy system sędziowski, w którym jurorzy nie będą przyznawać miejsc, ale wyciągać średnią z ocen czterech składowych występu.
„Tańczące diamenty” – tak będzie się nazywała choreografia Formacji LOTOS-Jantar, którą zobaczymy podczas Mistrzostw Europy. Drużyna zatańczy do muzyki z filmu “Burleska”.
     - Jednak zmodyfikowane stroje, które mocniej błyszczą i są wzbogacone kamieniami przypominającymi diamenty oraz utwór wykorzystany na wejście i zejście skłoniły trenerów do zmiany nazwy choreografii – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor „Światowida” oraz prezes Stowarzyszenia „Jantar”, współorganizatora mistrzostw. – Przypomnę, że wejście i zejście drużyny to występ nie dla sędziów, bo ta część jest niepunktowana, ale dla publiczności, a formacja tańczyć będzie do utworu “Diamonds are a girl's best friend”.
     Jak dodaje Ariane Schiessler, choreografka formacji, zespół będzie starać się wykorzystywać możliwości swojej sali i swojego parkietu. Ma być dużo światła, żeby wydobyć blask z nowych strojów i jak najlepiej pokazać zespół.
     Podczas konferencji, poświęconej Mistrzostwom Europy, powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy tancerzom Formacji Jantar-Elbląg wręczył Antoni Czyżyk - dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i prezes Federacji Tańca Sportowego, organizacji, która ma prawo nominować do kadry. Młodzi tancerze nastawieni są do czekających ich wyzwań pozytywnie.
     - Ćwiczymy praktycznie codziennie – mówią Karol i Ola, tancerze Formacji Jantar-Elbląg. - Bardzo podoba nam się muzyka do naszego układu, który jest energiczny i wspaniale oddaje emocje zawarte właśnie w warstwie muzycznej.
     Tancerze z Formacji Jantar-Elbląg zaprezentują choreografię „Modern Emotions”. Układ zainspirowany został muzyką filmową m.in. z filmu „50 twarzy Grey’a”.
     - To układ, w którym postawiliśmy na jakość tańca, na klasyczny standard, na technikę i piękne obrazy – dodaje Ariane Schiessler.
     Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych odbędą się 3 października w hali Centrum Sportowo–Biznesowego w Elblągu. Zostaną podzielone na rundę eliminacyjną, która rozpocznie się o godz. 15.00 oraz na finały, które rozpoczną się o godz. 19.00. Ceny biletów: 40 zł – na trybuny, 100 zł – miejsce przy stoliku.
     


     Organizatorami Mistrzostw Europy Formacji Standardowych są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie "Jantar".
     Sponsorem głównym Mistrzostw jest Grupa LOTOS S.A.
     Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
     
Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
 
     
Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Meble Terrarium
AMK Kuchnia 9
Promocja RATY 0%