Czwartek 23-11-2017, imieniny Klemensa, Adeli

512 918 555

11.11.2017 11.11.2017

Elblążanie na Mistrzostwach Polski (taniec towarzyski)

Elbląg, Elblążanie na Mistrzostwach Polski (taniec towarzyski) Anna i Jarosław Kraińscy, fot. nadesłana

Prawie 350 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Polski FTS w tańcach standardowych, które w miniony weekend (7 - 8 lutego) odbyły się w Rudzie Śląskiej. Do tanecznej rywalizacji stanęło 9 par z Elbląga.

Najlepiej wypadli Anna i Jarosław Kraińscy, którzy startowali w kategorii Senior II i zdobyli brązowy medal. Kolejny powód do dumy dała nam para – Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Zawodnicy startowali w kategorii dorośli i rywalizowali z 42 parami. Kasia i Michał zdobyli 6. miejsce, a przed nimi uplasowali się tancerze z Warszawy i Gliwic.
     Już 21 i 22 lutego tancerze, tym razem pary latynoamerykańskie, przyjadą na mistrzostwa do Elbląga. W turnieju będzie można zobaczyć najlepsze w Polsce pary amatorskie tańczące sambę, cha-chę, paso doble, rumbę i jive'a. Będą walczyć nie tylko o medale, ale - co ważniejsze - o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Świata czy Europy.
     Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich odbędą się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Bilety w cenach: 40 zł (na trybuny) oraz 100 zł (przy stoliku) są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.