Elblążanie na podium (kick-boxing)

Dwa srebrne i jeden brązowy medal wywalczyli kickbokserzy Elbląskiego Klubu Karate podczas rozgrywanego w Gdańsku Memoriału Sławomira Kaczorka. W ten sposób elblążanie zainaugurowali nowy sezon.

W Gdańsku rozegrany został Memoriałem Sławomira Kaczorka, podczas którego obejrzeć można było aż 60 zawodników z dziewięciu klubów - głownie Północnej Polski. W imprezie tej wystartowało też pięciu zawodników Elbląskiego Klubu Karate.
     - Był to nasz pierwszy tak poważny start w nowym sezonie - informuje Piotr Lichociński, trener naszych kickbokserów. - Wyniki uzyskane przez naszych zawodników są zadowalające i dobrze rokują na przyszłość.
     Trójka naszych reprezentantów wywalczyła medale, co jak na pierwszy start w tym sezonie, trzeba uznać za dobry wynik. Srebrne medale zdobyli: Krzysztof Zdancewicz w wadze do 74 kg oraz Krystian Smukała w kat. do 57 kg. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Adrian Durma, który walczył w kategorii do 69 kg. Natomiast dwójka pozostałych naszych reprezentantów uplasowała się poza podium. I tak: Wojciech Mentel (74 kg) był czwarty, natomiast Daniel Zapolski (63 kg) - piąty.
     - W najbliższym czasie czekają nas mistrzostwa Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików, które odbędą się na początku października - informuje Piotr Lichociński. - W tej imprezie - nie ukrywam - liczymy na kilka medali, gdyż mamy naprawdę utalentowanych młodych zawodników. Na następnie mistrzostwa Polski seniorów pojedzie dwójka naszych zawodników, która zdobyła kwalifikacje, czyli: Krzysztof Zdancewicz i Paweł Marciniak. Natomiast w styczniu w Elblągu odbędzie się pierwszy turniej eliminacyjny do mistrzostwa Polski i tutaj liczymy na spory udział naszej publiczności. Już dzisiaj zapraszam na te zawody.